ASSITEJ Eesti Keskus korraldab taas rahvusvahelist noore vaataja teatrifestivali NAKS

NAKS toimub seekord tavapärase oktoobrikuu viimase nädala asemel 3.–7. märtsil 2021.

NAKSi nime kannab festival kolmandat aastat, kuid ASSITEJ Eesti Keskuse jaoks on see juba 16. kord lastele ja noortele suunatud teatrifestivali korraldada.

Ülemaailmsete igapäevaelus toimuvate muutuste tõttu on väikeseid uuendusi oodata ka festivalilt, mille fookuses on sel korral perekesksus, -väärtused ja -aeg. Lavastuste kõrval on olulisel kohal suurtele ja väikestele mõeldud töötubade ja loengutega täidetud kõrvalprogramm, mis pakub põnevat tegevust ja teemasid lapsevanematele, õpetajatele, noortele teatrihuvilistele, teatriekspertidele ja -tegijatele. Osalevad ka väliskülalised teistelt festivalidelt ja trupid naaberriikidest. Lisaks toimub festivali keskel, 5. märtsil konverentsipäev, Big Bang seminar koostöös Eesti Kontserdiga.

Festivalile on oodatud kandideerima kõik Eestis tegutsevad teatrid ja trupid, kelle repertuaaris on laste- ja noortelavastusi ning kes pakuvad harivaid töötube ja loenguid meie festivali sihtgruppidele. Andke teada ka enda tulevastest uuslavastustest või uutest vormidest ja ideedest, mida festivalil esitleda.

Osalemiseks tuleb saata vabas vormis sooviavaldus meiliaadressile assitejeesti@gmail.com. Kirjas tuleb mainida, millise lavastusega ja/või töötoaga sooviksite festivalist osa võtta, selle tehnilised andmed (sh foto, video) ja enda kontaktid.

Lisainfo ASSITEJ kohta