Festival Koolitants pakub juubeliaastal 16 päeva kontserdielamusi

Foto autor: Gerli Raadik

 

Koolitants saab 2019. aastal veerandsajaseks. Veerand sajandit on lapsed ja noored, tantsuõpetajad ja lapsevanemad valmistunud Koolitantsu lavale minema autorite, esinejate, toetajate või kaasaelajatena. Sellisest pühendumisest ja ettevalmistusest on võimalik osa saada juba 19. jaanuarist igal nädalavahetusel.

Koolitants on midagi enneolematut ja ainulaadset – see sünnib siin ja praegu. Tuleb pühenduda ja anda endast parim just nüüd. Saal on täis publikut ja kaasaelajaid. Õhus on ootusärevust ja pinget. Siis süttivad tuled, kõlavad esimesed helirütmid ning on aeg alustada tantsuga. See on hetk, milleks valmistutakse peaaegu terve aasta. Üksi ja koos oma trupiga. See on kooshingamine ja koosolemine. Selles hetkes oleme kõik koos ainult siin, festivali ajal, nii lava taga, lava ees kui ka saalis publikuna. Sel hetkel on tants suurem kui elu.

Koolitantsu peakorraldaja Raido Bergstein nendib: „Koolitants on veerandsada ja toimib moevooludest eraldi. Selle jooksul on festival aga endiselt väga värske, sest osalejad oma rõõmu ja värskete ideedega täidavad iga tantsupäeva, iga kontserdi. Pole paremat tunnet, kui lavalt maha astudes saada kiitvaid ja toetavaid sõnu lähedastelt. Sa olid tubli! Koolitants oma juubeliaastal kutsub jagama tunnustust ja häid tundeid ning võtma seda ka koju kaasa!“

Festival Koolitants pakub kontserdielamusi 14 tantsupäeval Eesti erinevates paikades. Üle mitmete aastate toimub Haapsalu Kultuurikeskuses taaskord iseseisev Läänemaa maakondlik tantsupäev ning teist aastat järjest toimub Saaremaa tantsupäev Kuressaares. Lisaks maakondlikele tantsimistele toimub kaks finaalkontserti kolmandat kevadet järjest Eestimaa südames Paides.

Tants ühendab!

Koolitants 2019 – Tants on suurem kui elu!

L, 19.01 Tallinna 1. tantsupäev / Vene Kultuurikeskus
P, 20.01 Tallinna 2. tantsupäev / Vene Kultuurikeskus
P, 27.01 Tartumaa 1. tantsupäev / Teater Vanemuise suur maja
E, 28.01 Tartumaa 2. tantsupäev / Teater Vanemuise suur maja
L, 02.02 Harjumaa tantsupäev / Viimsi Kool
P, 03.02 Jõgevamaa tantsupäev / Jõgeva Kultuurikeskus
L, 09.02 Pärnumaa tantsupäev / Pärnu Kontserdimaja
P, 10.02 Ida- ja Lääne-Virumaa tantsupäev / Kohtla-Järve Kultuurikeskus
L, 16.02 Lääne- ja Hiiumaa tantsupäev / Haapsalu Kultuurikeskus
P, 17.02 Viljandimaa tantsupäev / Sakala Keskus
L, 09.03 Saaremaa tantsupäev / Kuressaare Kultuurikeskus
P, 10.03 Järva- ja Raplamaa tantsupäev / Paide Muusika- ja Teatrimaja
L, 16.03 Valgamaa tantsupäev / Valga Kultuuri- ja Huvialakeskus
P, 17.03 Võru- ja Põlvamaa tantsupäev / Võru Kannel

L, 12.04 Finaal / Paide Muusika- ja Teatrimaja
P, 13.04 Finaal / Paide Muusika- ja Teatrimaja