Florentina Holzingeri (Austria) & Orinta van der Zee´ (Holland) “Transformatiivse võitluskunsti” töötuba!

Töötuba toimub 30.08 kell 10.00–14.00 ja 31.08 kell 11.00–15.00 TantsuRUUMis.

Selles töötoas värvatakse sõdalasi, eeldades, et see tagab suurema loomingulise jõu. See on võitleja ettevalmistus, mida kasutatakse oma kunsti loomiseks. Tund algab füüsilise väljakutsega, võttes inspiratsiooni võitluskunstidest ja poksitreeningust. Treenitakse poksivahenditega, partneriga, valmistutakse sparringuks ja duettideks poksiringis. Võitlustehnika omandamise juures on fookus selle praktika olemusel, treeningu protsessil ja selle mõtestamisel.

Kuidas saab ära kasutada ettevalmistust poksiringiks kui ettevalmistust tantsukunsti tegemiseks? Kas võitleja ettevalmistus saab olla loominguline protsess? Töötoa eesmärk on vaadelda füüsiliste distsipliinide vahendamise potentsiaali kui tööriista nii tantsijatele kui ka üldiselt kõigile loomingulistele inimestele. Selles vaimus uuritakse ka koos tegutsemise performatiivsust, mis tekib treeneri ja treenitava, õpetaja ja õpilase, personaaltreeneri ja kliendi vahel.

“Hirm on õppimise puhul suurim takistus igal alal, aga eriti poksimises. Näiteks poksimist sa õpid läbi korduste. Sa teed seda uuesti ja uuesti ja korraga on sul see käes… siiski õppimise jooksul, kui sa saad löögiga pihta ja saad haiget, teeb see sind ettevaatlikuks ja kui sa oled ettevaatlik, ei suuda sa tegevust korrata ja kui sa ei suuda korrata, venib õppimisprotsess pikemaks…”– Cus D’Amato, Mike Tysoni treener

Me muudame oma keha relvaks, et teenida oma unistusi.

Töötoa raames kutsub koreograaf Florentina Holzinger end assisteerima Orinta van der Zee´, kes jagab oma kogemust ja praktikat kõrgel tasemel poksitehnikast ja valmistab osalejad ette võitluseks.

Töötuba toimub koostöös Kanuti Gildi SAALiga: Florentina Holzinger on sel suvel toimuval SAAL Biennaalil üks osalevatest kunstnikest.


 

TantsuRUUM on toetav keskkond ja kohtumispaik tantsuprofessionaalidele regulaarseks liikumiseks ning liikumise mõtestamiseks. TantsuRUUMi tegevustik sünnib koostöös kohalike ja välismaiste tantsukunstnikega. Tulemiteks on regulaarsed hommikused tunnid, liikumisSESOON, töötoad, kontaktjämmid, residentuurid ja muud sarnased jagamised.

TantsuRUUM on avatud kõigile, kes soovivad panustada oma kohalolu ning programmi koostamise ja arendamisega.

Me liigume lähtuvalt märksõnadest:

– arenduskeskus – ühine ruum – avatus – kokkupuutepunkt – võrgustik – koostöö –

jagatud vastutus – protsess – areng – jätkusuutlikkus – järjepidevus – enesetäiendus –

Küsimused > tantsuruum@tantsuagentuur.ee