Uudis

Sünnipäevale pühendatud monoloog

Sünnipäevale pühendatud monoloog

19. novembril kl 18.00 Vabal Laval teist aastat aset leidev “Sünnipäev” on üheaegselt nii soololavastus kui ka sünnipäevale pühendatud monoloog. See on justkui seltskondlik sündmus, kus kõik peoks vajalik on iseenesest olemas, kuid sünnipäev on alati individuaalne ning meie igaühe elu kontekstis ja ajas kinni. Mõeldes sünnipäevast ja jõudes igal aastal taas sellesse hetke, loeme aastaid sünnist alatest, kuid tajume, et liigume surma suunas. Kui laialt saab seda tunnet ja oma sünnipäevakogemust käsitleda? Kas oskame näha sünnipäeva tähendust enda ja oma elu kontekstis? Kas mõeldes sünnist, arvestame ka loomisega? Fookuses on sünnipäev kui metafoor, fenomen, kunstiteos ning isiklik kogemus. See on kontseptualiseeritud ja lavastatud tõeline eluhetk.

Autor, idee ja teostus: Tatjana Romanova
Helikujundus: Theodore Lee Parker
Valguskunstnik: Ants Kurist
Tehniline tugi: Roman Pankrato
Etenduse kestus 1 tund.
Sissepääs kingitusega. Kingitust (15 eurot) saab osta 15 minutit enne etenduse algust kohapeal.
Pildistamine/filmimine pole lubatud.

Esietendus 19. novembril 2016 Vaba Lava teatrikeskuses.
Etendusele järgneb vestlus.

Tatjana Romanova (s. 1988) on Tallinna Ülikooli koreograafia osakonna cum laude diplomiga magister ja Mait Agu nimelise tantsustipendiumi laureaat. Hetkel on ta tegev vabakutselise koreograafi, lavastaja ja tantsijana ning viimased kolm aastat on ta olnud seotud Fine5 Tantsuteatri repertuaariga. 2017. aastal oli ta lavastuste “Tempo” ja “VajadusTest” autor. Õpetamispraktikat rakendab ta kaasaegse tantsu treeningtundides ja improvisatsioonisessioonide juhendamisel Tallinna Ülikoolis, liikumissesoonidel ja mujal. Oma erialase praktika jooksul on ta tegelenud erinevate liikumistehnikatega. Ta on täiendanud ennast Helsingi Teatrikõrgkoolis ning mitmetes töötubades ja festivalidel nii Eestis kui välismaal. Märkimisväärset mõju tema liikumispraktikale on avaldanud vabastamise tehnikad, improvisatsioon ja fenomenoloogia.

Theodore Parker töötab improvisatsiooni valdkonnas, elektro-akustilises ja interdistsiplinaarses kunstis. Tema huvid keskenduvad tehnoloogiate kasutusele, selleks et suurendada ja paljastada keskkonnategureid ning luua uus abstraktne suhe publiku ja ruumi vahel. Tema loomingulised tööd seostuvad sageli loodusest inspireeritud akustiliste nähtustega, lootes, et publik suhestub ruumiga foneetilise tunde kaudu ning inspireerib kuulajaid saamaks omi loomingulisi tähendusi sellistest kogemustest. Theodore on kohaldanud neid ideid mitmetes kunstivaldkondades: tants, teater, heliinstallatsioonid ja kompositsioon. Ta on töötanud koos Taavi Kerikmäe, Raul Kelleri, Roomet Jakapiga ning on Punkt NIHU ja Guerilla Impo asutajaliige. Tal on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorikraad.

Ants Kurist on töötanud Eesti teatrites valgustaja, valguskujundaja ning valguskunstnikuna aastatel 1992–2016: aastatel 1992–2005 teatris Vanalinnastuudio ning  aastatel 2005–2016 teatris NO99. Ta on teenindanud üle tuhande etenduse ja olnud valguskujundaja rohkem kui paarisajale lavastusele. Lisaks sellele on ta olnud valguskujundaja ka paljudele tantsulavastustele ja teinud koostööd tantsukunstnikega tantsuteatris Fine5.

Vaata lisaks