Tantsulavastus “Suitsune transs tinapaberis” avab inimese eklektilist mõttemaailma

Tantsukunstniku Karoline Suhhovi ja dramaturgi Sven Sander Paasi ühistööna esietendub 31. mail Viljandi Lennukitehase hoone Valges saalis tantsulavastus “Suitsune transs tinapaberis”. 

Tegemist on Fernando Pessoa luuletuse “Tubakapood” ainetel loodud lavateosega, mille puhul tuuakse lavale kolm omanäolist karakterit, kel kõigil nähtub mingi sisemine võitlus, millega silmitsi seista tuleb. Olukord muutub veelgi pinevamaks aga hetkest, kui kolm isiksust Omavahel põrkuvad.

Eluteed lõikuvad ja igaühel meist tuleb mingil hetkel otsustada kooseksisteerimise kasuks. Teadagi ei ole see alati sugugi lihtne. Korduvad läbirääkimised oma sisemise minaga ja samaaegsed enesekehtestamiskatsetused kaasvõitlejatega – olukord ei ole kaugeltki mitte võõras tänapäevasel halastamatul konkurentsiturul, millel valides või valimata justkui teenuste või kaupadena ringleme.

Kuidas võivad taolistes olukordades tööle hakata aga inimese käitumuslikud mehhanismid, seda on laval kujutanud noor koreograaf Karoline Suhhov, kelle jaoks on antud töö puhul pärast kooli lõpetamist tegemist debüütlavastusega.

Suhhov on lõpetanud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti eriala. Õpingute kestel käis ta end täiendamas Concordia Ülikoolis Kanadas. Täna, aasta pärast kooli lõpetamist tegutseb tantsukunstnik mitmetes Eestis tegutsevates tantsustuudiotes tantsu- ja lavakunstiõpetajana. Samuti lõi ta kaasa koreograafina Läänemaa Ühisgümnaasiumi menukaks saanud koolimuusikalis “Valeühendus”. Lisaks tegutseb ta projektipõhiselt ka tantsijana. Omanäoliste ja tugevate joontega koreograafi “käekirjaga” paistis noor kunstnik silma juba õpingute ajal. Tuttavlikult võivad kõlada Suhhovi varasemad tööd “Las mehed kasvatavad vuntse” ja “Soolo”, millega ka laiema avalikkuse ette on tuldud.

Tantsulavastus valmib kahas dramaturg Sven-Sander Paasiga, kelle jaokski on antud lavastus esimene töö pärast Drakadeemia lõpetamist.  Lavastuses astuvad üles Kai Valtna, Kristian Põldma ja Helle Mari Toomel. Lavastuse valguskunstnikeks on Mari-Riin Villemsoo ja Karolin Tamm, helikunstnik on Judith Parts, lavakujunduse on loonud Madli Liiva, produtsent on Kerli Rannala ning kaaskorraldajad Mari-Liis London ja Silvia Käsk. Lavastuse meeskond on enamjaolt kokku pandud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia taustaga inimestest, mis annab omakorda tunnistust sellest, et ka pärast kooli lõpetamist ühisprojektid edukalt jätkuvad.

ETENDUSED:

31. mai kl 20.00 – Viljandis (Valge saal)
2. juuni kl 19.00 – Tartus (Genialistide Klubi)
9. juuni kl 19.00 – Tallinnas (MIM-Studio)

Rohkem infot