TANTSUMASSIIV 2018 on tulekul

Teist aastat samal ajal ja samas kohas toimuv ning loodetavasti igasuviseks traditsiooniks kujunev tantsuinimeste kohtumispaik, stiiliülene platvorm TANTSUMASSIIV tuletab end meelde ja annab teada, et registreerimine on avatud!

Oodatud on kõik avatud meelega inimesed, keda ühel või teisel moel kõnetab tants.

TANTSUMASSIIVI formaat on avatud platvorm, kuhu kõik saavad pakkuda oma ideid töötubade, praktikate, esinemiste, arutelude jm läbiviimiseks. Nii avame alljärgnevalt ühe pakutud idee saamisloo.

Kai Valtna, Irene Hütsi, Lii Ainsalu ja Jane Miller-Pärnamägi pakkusid TANTSUMASSIIVILE teema „Kus ja kuidas asjad tegelikult käivad? Kastist välja/sisse mõtlemine elustiiliks! Mugavustsooni kaardistamine Google`i abiga“. Küsisime sellelt loominguliselt koosluselt, miks otsustasid nad osaleda töötoaga TANTSUMASSIIVIL.

Kai Valtna (TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti programmijuht, lektor):

Edevusest. Et asjad ja mõtted, mis mind rahule ei jäta, võiksid veel kellelegi korda minna.

Nõustun Annika Laatsiga, kes ütleb ajakirjas „Edasi“ (28. aprill 2018 „Kuidas olla päriselt inimene, mitte ainult quasimodo?“): „Vaimsus (kui sisemine vajadus) ei ole ainult efektiivse ja õnneliku elu tööriist. See ei pruugi üldse olla tulus, efektiivne, praktiline ega õnnetunnet pakkuv.“

Minu jaoks on ülimalt naljakas, kuidas me selle „igatsuse vertikaali järele“ (ibid.) peenendame paariks praktiliseks näpunäiteks, et igatsus elus ikka kohal oleks. Kui kõhulihased muutuvad pääsuks lunastusele.

Miks TANTSUMASSIIVIL? Vt esimest vastust.

Annika Laatsi artikkel on kättesaadav: https://edasi.org/23964/annika-laats-kuidas-olla-pariselt-inimene-mitte-ainult-quasimodo/.

Lii Ainsalu (ETA Tantsukooli juhataja):

On aeg!

Vanust on, elukogemust ka, mõistus on vahe ja jalg liigub. Viimane võimalus proovida scene´le siseneda, sest ütleb luuleridagi “…. paigalseis on pimedus ja liikumine valgus.”

Irene Hütsi (TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna projektijuht):

Kai kutsus.

TANTSUMASSIIV toimub 14.–17. augustil 2018 MASSIA loomekeskuses Massiaru koolis Häädemeeste vallas Pärnu maakonnas ning maksab 80 € (4-päevane programm koos söögi ja öömajaga).

Registreerimistähtaeg on 1. august.

Rohkem infot ja link registreerimisele asub siin.