tere, sügisene tantsija / hello, autumny dancer

Kui heita pilk meie hooaja residentide tegemistesse, siis… Saalides käib sagimine. Mõtted on liikvel. Grupitunne on magus. Võib öelda, et residendid on mõtte ja kehaga endasse ning teineteise jaoks „kohale jõudnud“. Aegamisi võib ka nende tegemistest osa hakata saama. Residentuur käib vahel ka n-ö väljaspool infot ja inspiratsiooni ammutamas. Näiteks veetis resident Indrek Kornel viis nädalat Brüsselis, et õppida koos David Zambranoga tema arendatud tehnikaid Flying Low and Passing Through.

Indrek peegeldab oma kogemust nii:

Küsimus:
Milline oleks inspireeriv protsess?

Kontekst:
Reglementeeritud ruumi organiseerimise loogika.

Reeglid protsessis:
Fikseeritud juht puudub.
Kõik grupis osalejad muudavad oma asendit ruumis suhtes teiste osalejatega.

Tulemus:
Joobume muinasjuttudest ning märkamatult vangistab üks muinasjutt meid.
Müstiline pajatus erinevatest muinasjuttudest.
Igal sammul käisid kaasas hirmud, mis on pärit eelnevatest fantastilistest muinasjuttudest. Mida me päriselt kardame? Kas teame tõeliselt?
Emotsionaalne manipulatsioon vs reaalne taju.

Oktoobri/novembri tegevused TantsuRUUMis:

s ω m a: liikumise laboratoorium
neljapäeviti kell 13.00–15.00

s ω m a on iganädalane kogunemine, mida juhendab-raamistab-hoiab TR-i hooaja resident Sofia Filippou (Σofia) ning mille eesmärgiks on nautida jagatud uurimuslikku ruumi koos teiste liikuvate olevustega. Me uurime koos. Igal nädalal on oma pakkumine: idee/kontseptsioon/uudishimu/küsimus/you-name-it, mis hoiab meie ja sessiooni fookust. See on kutse mängima, jämmima, üksipulgi vaatlema, analüüsima, kõditama, lahkama, maitsma, õppima, unistama, praktiseerima, mõistma, luurama, minna sügavustesse, püsida pinnal ning kõigeks vahepeale jäävaks.

FB

Residentuuri jagamine: VAIKUSE VAATLEMINE
L 14. november kell 12.00–13.00
L 12. detsember kell 12.00–13.00

See on sinu võimalus tulla vaatlema Tatjana Romanova TantsuRUUMi residentuuri raames toimuvat liikumispraktikat, mille põhiteemaks on vaikus.

“Me kohtume saalis üks ühele, oleme ja siis lahkume tunni pärast samuti vaikuses. Ruum on avatud. Sa oled teretulnud ja oodatud!

Keha. Ruum. Vaikus.

Liikumise vaikus ja vaikus liikumises, meeleolu vaikus, kohalolu vaikus, olemise vaikus. Vaikuse tants. Vaikuse maitse ja nauding vaikusest. Viibin vaikuses, liigun ja vaatlen, mida see loob, mida see kaasa loob. Vaikus kui liikumise potentsiaal, omaette filosoofia ja minu kui kunstniku tööriist. Olen siis oma liikumis- ja kunstipraktikaga loovas dialoogis. Dialoogis endaga, sinuga ja muuga. Saame uue, väärtusliku kogemuse võrra rikkamaks, uuete kehadega ja uue mõtlemisega. Pühendan end. Vaikus on siis pigem idee, kontseptsioon, tunne ja ettekujutus… “  

FB

Hommikused treeningtunnid / l i i k u m i s S E S O ON
… on tantsu- ja liikumispraktikakeskne formaat, mis pakub professionaalse treeningu võimalust ning toetab teadmiste jagamist ja dialoogi valdkonnas tegutsevate tantsukunstnike vahel. Kohtume teineteisega RUUMis iga T ja N kell 10.00–11.30!

Ajakava:  

13. ja 15. okt ~ Chirstin Taul
20. ja 22. okt ~ Tatjana Romanova (TR-i resident)
27. ja 29. okt ~ Tatjana Romanova
3. ja 5. nov ~ Eline Selgis
10. ja 12. nov ~ Eline Selgis
17. ja 19. nov ~ Jaan Ulst
24. ja 26. nov ~ Jaan Ulst

FB

Uurimuslikud kohtumised: dramaturgia võimalused ja võimatused tantsukunstis
17. oktoober kell 11.00–16.00 ~ lektor Siret Campbell
21. november kell 11.00–16.00 ~ lektor Taavi Kerikmäe

Aeg-ruumiga tegelevatel kunstižanritel tuleb tihti kokku puutuda dramaturgia mõistega, kuid kas iga valdkond saab antud mõistet üheselt kasutada? Eesti teatripraktikas on dramaturgia üks hägusamaid mõisteid, olles suuresti seotud kirjaliku näidenditeksti dramaturgiaga. Teatril ja tantsul on palju ühist, aga on ka palju spetsiifilisi erisusi.

Kas tants peab hakkama saama samade vahenditega, millega teater? Kas tantsukunst saab toetuda dramaturgia mõistet kasutades teistele kunstivormidele või peab leiutama oma?

FB

K u r s u s : PERFORMANCE | MEDITATSIOON 

… on kaks korda kuus kohtuv praktikapõhine kursus etenduskunstide/etendamise/kohalolu praktika laiendamiseks. Kursust juhendab teadvus- ja tantsukunstnik Nele Suisalu, kes ühildab oma helikeha (hääle loomingulise kasutamise) praktika teadvusseisundit avardava meditatsiooniga. Kursuse eesmärkideks on mõtete/loomisimpulsside/kehatunnetuse korrastamine, enda isiklikule tundlikkusele häälestumine inimese ja etendaja-autori-lavastajana ning füüsiline heaolu ja meelerahu.

Kursus koosneb seitsmest kohtumisest (kuu iga teine reede):
11. ja 25. september, 9. ja 23. oktoober, 6. ja 20. november ning 4. detsember
kell 10.00–12.00.

FB

 

FB
Kodulehekülg
Instagram
Asukoht

TantsuRUUM on
ühine ruum ~ avatus ~ kokkupuutepunkt ~ võrgustik ~ koostöö ~ jagatud
vastutus ~ protsess ~ areng ~ jätkusuutlikkus ~ järjepidevus ~ enesetäiendus