Uudis

13. korda toimuv Tantsunädal toob Viljandisse Eesti kaasaegse tantsumaastiku tegijad ja noorusliku tudengivaimu

13. korda toimuv Tantsunädal toob Viljandisse Eesti kaasaegse tantsumaastiku tegijad ja noorusliku tudengivaimu

Tantsunädala missioon on olla kõige laiemas mõttes tantsukunsti propaganda, kaasates oma nädalapikkusse programmi tantsu erinevad väljendusvahendid ja ilmingud.

Tantsunädalal saab muidugi ka tantsida, näiteks Julia Koneva, Rene Kösteri ja Ekaterina Soorski meistriklassides edasijõudnutele. Kuid samuti saab tantsida-liigutada end Johhanna Anett Toomeli hommikuraputustes, Tantsunädala igaõhtustes klubides raamatubaaris Romaan, NON-STOP TANTSUL Viljandi Centrumis, täienduskoolitustel „Loovmäng ja loovtants“ ning „Tantsu- ja tsirkuseetenduste loomine väikelastele“.

Traditsioonilisem lähenemine tantsule on arvatavasti tantsulavastuste vaatamine. Tantsunädal pakub seda võimalust igal õhtul. Tantsunädala „ekstra“ sündmus on pühapäeval, 29. aprillil toimuv TANTS(U)GALA teatris Ugala, kus saab näha korraga viit TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti diplomandide lõpulavastust.

Ülalnimetatud tantsu eripalgelised ilmingud väljenduvad Tantsunädalal „Performance – Teadustants? Teadustants!“ kaudu, kus kohtuvad füüsika ja tants, pööningukorteris toimuvatel non-artist (mitte kunstist, vaid elust rääkimine) vestlustel, tantsufotonäituse avamisel ja tantsuraamatu esitlusel. Väljenduvad tantsupiktogrammide kaudu avalikes ruumides, loengute, loeng-töötubade kaudu, Eesti täiskasvanute eurütmiarühma etenduse kaudu ja kirsina tordil Kanuti Gildi SAALi tantsupäeva hommikusöögilt alguse saanud omaalgatuslike auhindade üleandmise kaudu.

Millal, kes ja kus, saab üle vaadata ning endale huvipakkuvad ettevõtmised fikseerida aadressilt.

Tantsunädal toimub 23.–29. aprillini kevadises Viljandis.

Lisainfo ja kontakt:
Anu Sööt
anu.soot@ut.ee
+372 520 9424