Uudis

Alustab uus tantsuõhtute sari „Sabatants Hopneri majas“

Alustab uus tantsuõhtute sari „Sabatants Hopneri majas“

Koostöös Raekoja platsil asuva Hopneri majaga hakkavad sügisest kord kuus toimuma tantsuõhtud Sabatants Hopneri majas.

Alates esimesest toimumisest 2012. aastal on Traditsioonilise Tantsu Festival Sabatants otsinud võimalusi olla enamat kui vaid kord aastas toimuv festival ning pakkuda kvaliteetseid õpitube aastaringselt.

Tegemist on Eesti tantsuklubide ja -majade jaoks uue formaadiga, kus õpituba ning tantsuõhtu on kombineeritud (siiani on meil levinud komme, et õpituba toimub enne vabas vormis tantsimist ning mingil hetkel toimub selge üleminek vabale tantsuõhtule). Tegemist on kindla alguse- ja lõpukellaajaga üritusega, milles vaheldub õppimine ja õpetamine vabamas vormis tantsimisega.

Esinejatest-eestvedajatest

25. septembril veab Sabatantsu Hopneri majas Liam Robinson Inglismaalt. Liam Robinson mängib traditsioonilist tantsumuusikat ning õpetab inglise vanu seltskonnatantse. Liam on õppinud muusikat ja tantse, mängides külades ja kommuunides Linconshire’i piirkonnas. Karjäär on viinud Robinoni esinema ja õpetama üle terve Euroopa ning Põhja-Ameerika. Liam Robinson on ka Eestis varem korduvalt käinud, tema seekordse eesti reisi esimene ülesastumine toimubki Hopneri majas.

9. oktoobril on Sabatants Hopneri majas Pakri saarte teemaline. Vedajateks on Juhan Bernadt ja Leanne Barbo.

Juhan Bernadt on MTÜ Kann lurk ne, mis tegeleb Pakri tantsutraditisiooni uurimise ja õpetamisega, alustala ning vedaja. Leanne Barbo on eesti rahvamuusik, kes on tegelenud ka Pakri torupillimuusika uurimisega ning õppinud lugusid vanade Pakri muusikute endi käest. Võrreldes varasemate Pakri õpitubadega nii Tallinna Tantsuklubis, Sabatantsu festivalil kui mujal, keskendutakse seekord Pakri vanemale tantsutraditsioonile, mida meil vähem tuntakse.

27. novembril tegeleb Sabatants Hopneri majas seto tantsukultuuriga. Eestvedajaks on pillimees ja tantsija Jaan Sarv, teda tulevad toetama Tallinna setod, kes lisaks oma tantsude õpetamisele jagavad kogemusi, kuidas hoida oma identiteeti ja kultuuri kodukohast sadu kilomeetreid eemal pealinnas.

Sabatants Hopneri majas toimub kord kuus neljapäeval kell 19.00-22.00

25. september: Liam Robinson Dance Band – inglise tantsud
9. oktoober: Juhan Bernadt ja Leanne Barbo – pakri tantsud
27. november: Jaan Sarv ja Tallinna setod – seto tantsud

Sissepääs: Vanaturu kael 3

Pileteid ei müüda, teretulnud on väike panus kogumiskarpi tänuks pillimehele ja perenaisele.