Uudis

Anu Söödi raamatut “Loovtants” tunnustati konkursil “25 kauneimat Eesti raamatut 2016”

Anu Söödi raamatut “Loovtants” tunnustati konkursil “25 kauneimat Eesti raamatut 2016”

Raamat “Loovtants” valiti eelmise aasta üheks kauneimaks Eesti raamatuks. Raamatu kujundaja on Brit Pavelson. Jooniste autor on Denis Kudrjasov ja fotode autor Kaisa Sööt. Žürii hinnangul on raamat hea kasutatavuse ja selge tüpograafiaga ning  silma- ja meeldejääv.

Eesti kauneimad raamatud valiti välja kahel konkursil: “25 kauneimat Eesti raamatut 2016” ja “5 kauneimat Eesti lasteraamatut 2016”. Võistlustele esitati kokku 222 raamatut, esimesele 175 ja teisele 47. Kauneimad trükised, mis on terviklikud disainilt, tüpograafialt ja teostuselt, valis välja professionaalne žürii.

“Tänavune konkurss läheb ilmselt ajalukku kui tavaline ning pikaajalisi tendentse kirjeldav: natuke on suurenenud raamatute väljaandjate arv; konkursile esitatakse jälle pisut rohkem raamatuid kui eelnevatele; taas on esitamata jäänud mõni seda vääriv raamat ja esitatud mõni selline, mida poleks pidanud. Nagu eelnevatel aastatel, selgitas žürii võitjad salajase hääletuse teel, olles teoseid eelnevalt arutanud ning analüüsinud,” lausus “25 kauneimat Eesti raamatut” žürii esimees Andres Tali.

“5 kauneima Eesti lasteraamatu” žürii esimehe Viive Noore sõnul on Eesti lasteraamatul kuldaeg ja raske on valida. “Eesti lasteraamatuillustratsiooni iseloomustab käekirjade ja stiilide paljusus. Võib leida dekoratiivsemat laadi, võib leida õrnemat ja nüansirikkamat. On huumorit, on fantaasiat. On palju andekaid isikupärase käekirjaga kunstnikke. Kes jätkab tuntud headuses, kes eksperimenteerib. Alati leidub mõni üllataja,” ütles Noor.

Kauneimate raamatutega saab tutvuda alates 9. veebruarist Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis, kus on lisaks eksponeeritud Eesti Kirjastuste Liidu liikmete menuraamatud 2016. Näitus on avatud 4. märtsini. Alates 12. veebrurarist saavad ka lugejad valida oma lemmiku nii näitusel Rahvusraamatukogus kui ka Rahva Raamatu ja Apollo raamatupoodides.

Raamat “Loovmäng”, mis anti välja 2011. aastal, sai samasuguse tunnustuse osaliseks. Kujundaja oli samuti Brit Pavelson. (http://www.nlib.ee/traditsioonilised-uritused/index.php?id=18273)

Enam infot