Uudis

Aprillikuu toob rahvusvahelise tantsupäeva kõrval ka rahvusvahelise tsirkusepäeva

Aprillikuu toob rahvusvahelise tantsupäeva kõrval ka rahvusvahelise tsirkusepäeva

Viimased viis aastat on Eesti tsirkusekogukond tähistanud 18. aprillil rahvusvahelist tsirkusepäeva ja Eesti Tsirkuse Festivali aprillikuus. Igal aastal pisut erinevalt. Sellel aastal toimuvad erinevad etendused märtsi- ja aprillikuus ning siinkohal edastame mõned Tsirkusekeskuse soovitused:

18. ja 19. märtsil etendub Kumu auditooriumis rahvusvahelise grupi Mago esituses kaasaegse tsirkuse lavastuse “InTime”. Teos uurib inimest tänapäeva ühiskonnas, kus lähikontakt ja siirus on asendunud lühisõnumite ning ükskõiksusega. Lugu kulgeb teetassi äärest läbi tsirkusevahendite, mustkunsti ja tantsumeelte äärealadele ja tagasi, inimese tõeluseni. Esitavad Amandine Doat (FR), Grete Gross (EST) ja Otto Tammivaara (FIN).

Info
Facebookis


26. ja 27. märtsil esietendub Big Wolf Company teos “Igavikuline õhtusöök”, komöödialavastus kahest kunagisest staar-artistist, kelle esinemisajad võivad olla küll minevikku jäänud, ent kelle olemus on jäädavalt sama bravuurne. Lavastuses kohtuvad eluõhtusse jõudnud Marta ja Helmi ühisel pidusöögil, leides teineteises taaskord kõik, mida nad terve elu on üksteise juures armastanud ja vihanud. Teos etendub Von Krahli Teatris, esitavad Grete Gross ja Lizeth Wolk.

Info
Facebookis


Grete Grossi soololavastus “Ahelad” etendub 30. märtsil Tartu Sadamateatris ning 1. ja 2. aprillil Kumu auditooriumis. Teos seob kaasaegse tsirkuse, visuaalkunsti, elava muusika ja luule, jutustades lugu püüdlusest õppida end aktsepteerima ja armastama. Elavat muusikat eesti heliloojatelt esitavad muusikud Johan Randvere (klaveril) ja Johanna Randvere (tšellol).

Info
Facebookis