Uudis

Autentse liikumise töötuba „Jung ja tantsuteraapia“

Autentse liikumise töötuba „Jung ja tantsuteraapia“

Rõõm on teatada, et Michelle Kurzenacker tuleb Eestisse autentse liikumise kolmepäevast töötuba tegema. Michelle on Amsterdamis elav koreograaf, tantsu- ja liikumisterapeut ning superviisor, kes on süvenenud autentse liikumise kunsti juba 20 aastat.

Töötuba toimub 27.–29. aprillil 2018 Somaatikumis (Pärnasalu 31, Saue, 76505).

Töötoa ajakava on järgmine:

  • reede, 27.04 kl 18.00–20.00 sissejuhatus,
  • laupäev, 28.04 kl 10.00–18.00,
  • pühapäev, 29.04 kl 10.00–17.00.

NB! Töötuba toimub inglise keeles! Vajadusel eestikeelne tõlge.

Michelle toetub oma töötoas Carl Gustav Jungi analüütilisele psühholoogiale ning uurib selle võimalusi liikumise ja kujutluse kaudu. Aktiivne kujutlus, töö unedega ja kollektiivne alateadvus on teemad, mis huvitasid C. G. Jungi kogu elu. Oma unede jälgimisest ning nende kogemuste üles kirjutamisest sai alguse tema „Punane raamat“. Autentne liikumine (algselt “movement in depth“) on Jungi aktiivse kujutluse idee kasutamine liikumises, luues nii võimalusi avastada endas uusi tahke ning olla liikumises loov. Autentse liikumise rajajaks oli 1950ndatel Mary Starks Whitehouse, seda on edasi arendanud nt Janet Adler, Joan Chodrow ja Helen Payne. Praegu rakendatakse autentse liikumise erinevaid variatsioone sõltuvalt eesmärgist, riigist/koolkonnast ja läbiviijast.

Autentset liikumist võib defineerida kui kehalist hetkeväljendust sellest, kuidas me ennast igal konkreetsel hetkel tunneme, märgates seda, mis tahab juhtuda. See tähendab lubada liikumisel tekkida/avaneda/avalduda pigem märgates kui interpreteerides ning olles uudishimulik.

Vähemalt kaks nädalat enne töötoast osavõttu leia võimalus kirjutada üles oma unenäod!

Hind:

Kuni 01.04.18 – 205 €;
Pärast 1.04.18 – 240 €.
REGISTREERUMINE ja lisainfo: mari_maggi@hotmail.com.

Üritusest ja Michelle Kurzenackerist lähemalt.