Uudis

Eesti Tantsuagentuuri uudised

Eesti Tantsuagentuuri uudised

Koolitants 2023

Koolitants 2023 lõppkontserdid toimuvad 7. mail Ugala Teatris Viljandis.

Festivali Koolitants 2023 kunstilised juhid on Eliisa Sirelpuu ja Teet Kask, kes valivad lõppkontsertidel osalevad tantsud välja peale kõikide tantsupäevade toimumist. Valituks osutunud tantsudest loovad Sirelpuu ja Kask kunstiliselt tervikliku ja kaasahaarava lõppkontserdi.

Lõppkontsertidel esineb ka Šotimaa rahvuslik noorte tantsukompanii, kellega koos loob ka Koolitantsu Kompanii XIII lend ühislavastuse, mis esietendub augustis Šotimaal.

Lisainfo

ETA Tantsukooli lõpulavastuste õhtu

ETA Tantsukooli 17. lennu moodustavad kaks kursust, kes on kolme aasta jooksul läbinud õppeprogrammi ja on nüüd oma loometee alguses. Traditsiooniliselt saab lõpetav kursus esmase kokkupuute koostööst tantsuprofessionaalidega lõpulavastuse loomise kaudu. Pea pooleaastase prooviperioodi käigus saadakse ühtse tiimina töötades kogemus, kuidas olla loomeprotsessis tantsija, kaaslooja ning kuidas saavutatakse ühine sünergia.

Etendusõhtu on kahes osas. Kaks kursust on küll oma tantsustiililt ja lähenemiselt erinevad, kuid ühine õpinguaeg annab võimaluse eksperimenteerida ja otsida üles 17. lennu ühisosa ning luua sidusus.

Kursuse juhendajateks ja koreograafideks on Julia Koneva, Helena Pihel ja Ruta Ronja Pakalne.

Etendused toimuvad 1., 2. ja 3. mail ETA Teatrisaalis.

Lisainfo

KOOLITANTSU KOMPANII XIII uuslavastus Läbi/kukkumine”

Lavastuse kuus noort tantsijat lähenevad küsimustele kukkumisest ja läbikukkumisest. Kuidas me kukume ja kuidas või kas me saame olla alati valmis kukkumiseks? Kuidas me saame uuesti püsti ning kuidas arendada endas paindlikkust säästvaks maandumiseks ning (läbi)kukkumisega toime tulemiseks?

Koreograaf: Eliisa Sirelpuu

Tantsijad ja kukkujad: Anett Leesment, Kadi Krikmann, Kelli Katriin Krünvald, Mirt Marleen Pevkur, Saara Lotta Krusell, Ööle Lilleorg

Kostüümikunstnik: Karmen Teesi Pregel

Valguskunstnik: Priidu Adlas

Etendused: 16. aprillil Koolitants 2023 piirkondlikel tantsupäevadel

Lisainfo