Uudis

Eesti tantsuhuvihariduse gala ja Noorte Tantsu Foorum tuleb taas!

juuni, 2024

Eesti tantsuhuvihariduse gala ja Noorte Tantsu Foorum tuleb taas!

Foto autor: Jekaterina Soorsk

Eesti Tantsuhuvihariduse Liit korraldab juba viiendat korda Eesti tantsuhuvihariduse aastapäeva galat ning toob kokku üle 250 noore tantsija ja 50 tantsuõpetaja erinevatest tantsukoolidest ja -stuudiotest üle Eesti. Päeva raames toimuvad mitmed sündmused, mis jõuavad lisaks kohapeal osalejatele laiema huviliste ringini läbi salvestuste. Tegemist on tantsuhariduse kogukonda kaasava sündmusega, mille raames tehakse koostööd suure osa tantsuhuvihariduse võrgustikku kuuluvate organisatsioonide ja partneritega.

18. novembril toimuval Noorte Tantsu Foorumil räägitakse tänases keerulises ja muutuvas maailmas hakkamasaamisest ning tantsuhuvihariduse kvaliteedi hoidmise võimalustest. Toimub ka Ülli Kukumägi loeng “Mõtte jõud – optimeeritud mõtteviis”.

Foorumi vestlusringidesse kaasatakse noored, tantsuõpetajad, tantsuhuvihariduse valdkonnaga seotud partnerid, tantsuhuvihariduse poliitika kujundajad, lapsevanemad ja mitmed teised olulised osapooled.  

Noortele toimuvad interdistsiplinaarsed töötoad, mida seovad erinevad kunstimeediumid: tants, multimeedia, kujutav kunst. Töötubasid viivad läbi Karmen Teesi Pregel (tants), Kadi Aare (multimeedia) ja Matti Tapio Vainio (kunst). Töötoad kulmineeruvad suure ühise improvisatsioonilise performance’iga, mida on Noorte Tantsu Foorumi külalistel võimalik nautida. Gala publik saab osa töötoa installatsioonist, mis annab kogu õhtusele osale avalöögi.

18. novembril kell 18.30 algaval Tantsuhuvihariduse Galal etendub interdistsiplinaarne lavastus “Oma loo leian ma üles”. Kogu protsessi panustavad 22 tantsukooli ja -stuudio tantsuõpetajad-koreograafid ja tantsijad üle Eesti. Lavastus valmib professionaalse lavastusmeeskonna toel, kuhu kuuluvad Teet Kask, Aneta Varts, helikunstnik Sander Mölder, valguskunstnik Margus Vaigur, interdistsiplinaarsust lisavad Kadi Aare, Matti Tapio Vainio ja Karmen Teesi Pregel

Gala lavastus avab keskkonna, kus noored mõtestavad tantsu kaudu oma sisemaailma, et jagada seda vaatajaga välismaailmas…

Paigalseis on pimedus
ja liikumine valgus
ring ja ratas teavad peast
kus on ots, kus algus

O. Arder

Seekordne aastapäeva tähistamine toob meid kokku, et tunnustada ühiseid väärtusi ja koos tantsumaastikul tegutsemist, ning motiveerib üksteist toetavalt tegema järgmisi samme.

Galal kuulutatakse välja Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja tunnustuspreemia saaja, et väärtustada inimest, kes on pikaajaliselt panustanud tantsuhariduse edendamisse.

Kõik tantsuhuvilised on galale väga oodatud. Pileteid saab osta alates novembrist.

Rohkem infot peagi siin.

Sündmust korraldab Eesti Tantsuhuvihariduse Liit koostöös Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liidu ning Eesti Noorte Tantsu Ühinguga. Sündmust toetavad Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvakultuuri Keskus, Haridus- ja Teadusministeerium, Viimsi vald, Pärnu linn, Haapsalu linn.