Uudisnr 76

Eestisse tuleb kõrgtasemeline tsirkuselavastus beebidele

Aprilli viimasel nädalal külastab Eestit Leedust pärit maailmakuulus Dansema Tantsuteater. Tallinnas, Tartus ja Viljandis etendub interaktiivne tsirkuselavastus kõige pisematele vanuses 0–3 aastat.

Kogu tegevus on üles ehitatud nii, et väikelaps jõuab jälgida, rahulikult etendusele kaasa mõelda ning soovi korral ka ise osaleda. Noore vaataja tähelepanu pälvivad lihtsad tegevused, lavakujundus, selgete joontega kostüümid ning värviline keskkond. Iga etendus on ainulaadne, sest ruumi jäetakse ka juhusele.

“Värvilised mängud” Eesti tuuri peakorraldaja Anu Tähemaa sõnul on üllatav, et nii beebid kui ka väikelapsed jälgivad etendust suure huviga. “Saatjatel on aega väikestele toimuvat seletada, neid julgustada ning tagasi kaissu võtta,” lisab Tähemaa.

Tantsunädala raames (23.–29. aprillil Viljandis) viib Dansema direktriss Birutė Banevičiūtė läbi ka tantsuhariduse täiendkoolituse, mis toimub TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias 27. aprillil ja kuhu on võimalik veel ka registreeruda. Juunis etendub Haapsalus HOOG festivalil Dansema teine lastelavastus “Twinkles” (“Tulukesed”).

Leedu maailmakuulus tantsuteater Dansema alustas tegevust 2007. aastal, luues etendusi eelkõige lastele. Sügisest 2018 on Birute palutud lavastama uut laste-etendust Hessisches Staatsballett’i Saksamaal.

Lisainfo

Piletid müügil Ticket Bestis ja tund enne etenduse algust kohapeal, kuni kohti jätkub.