Uudis

elektron.live alustab kunst + teadus programmi

elektron.live alustab kunst + teadus programmi

15. septembril alustab elektron.live kuni aasta lõpuni kestvat eksperimentaalset programmi “fruitful misunderstandings”, mille ühtseks motoks sobib Minna Salami seisukoht: “Me ei saa kasutada vanu mõtteid uute olemise viiside jaoks.”

Programmi käigus hakkavad toimuma kunstnike ja teadlaste vestlused, töötoad ja eksperimendid nii füüsilises kui virtuaalses keskkonnas. Katsetatakse kunsti ja teaduse sünteesi ning voogteatri loomise lõputute võimalustega. Programm ühendab haridus-, kunsti- ja teadusküsimustega tegelejaid üle maailma.

Programmi “fruitful misunderstandings. kunst+teadus” kuraator Bohdana Korohod ütleb, et ühisosa leidmine on lihtne nendega, kelle mõtted või käitumine on meile sarnased, aga oluline on, mida tekitavad erinevused. Programm on suunatud näitlejatele, lavastajatele, neuroteadlastele, sotsioloogidele, visuaal- ja helikunstnikele ning kõigile, keda huvitab kunsti ja teaduse lõimumine. Korohod on programmi kutsunud mainekad omal alal tunnustust kogunud professionaalid. Septembris jagavad oma kogemust meiega Hybrid Plattform (Berliinist), Daniel Wetzel (Rimini Protokoll, Berliinist) ning Stacey Sacks (Stockholmist) ja Armando Rotondi (Barcelonast).

Et kõik töötoad ja eksperimendid tehtud saaksid, on eˉlektron koostanud kasutusjuhendi voogedastuse praktiliseks mõistmiseks. “Kuna üha rohkem inimesi soovib oma etendusi, töötube ja vestlusringe striimida olenemata tehnilistest teadmistest ja kogemustest, tegi elektron.live kastusjuhendi, mis saab kättesaadavaks elektron.art lehel,” ütles Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna juhataja ja eˉlektroni üks eestvedaja Taavet Jansen.

Programm täieneb iga kuu, rohkem infot: https://elektron.art/fruitful-misunderstandings/. Toetab Eesti Kultuuriministeerium.

“fruitful misunderstandings. art+science” septembrikuu programm:

15.09 kl 18.00 (EEST)
LIVE-vestlus

Hybrid Plattform (Berliin) + eˉlektron (Tallinn)

Art+Science (Im)possibilities

Lisainfo

19.09, 20.09, 28.09, 30.09
Voogteatri töötuba

juhendaja Daniel Wetzel (Rimini Protokoll, Berliin)

SHOW US WHERE YOU ARE

Lisainfo

22.09 kl 18.00 (EEST)
LIVE-vestlus

Stacey Sacks (Stockholm) + Armando Rotondi (Barcelona)

To Be Alone Together

Lisainfo