Uudis

Etenduskunstide festival Made in Estonia Maraton @ e‾lektron kuulutab selle aasta kevade saabumist!

Etenduskunstide festival Made in Estonia Maraton @ e‾lektron kuulutab selle aasta kevade saabumist!

Lühivormide festival Made in Estonia Maraton tuleb, kuid nagu sellele (ja eelmisele) aastale kohane, veidi teistmoodi. 20. märtsil algusega kell 18.00 toimub Made in Estonia Maraton esimest korda voogedastusena elektron.live platvormil. Made in Estonia maraton on alates 2006. aastast Kanuti Gildi SAALis toimuv etenduskunstide pidustus – kureerimata festival, millest kõik saavad osa võtta juhul, kui etteaste on loodud spetsiaalselt maratoni jaoks ning mahub lühiformaadi aja sisse.

Sel aastal kutsume nagu ikka kunstnikke üles maratonil osalema kuni 7-minutiliste etenduskunstidest inspireeritud etteastetega, mis on loodud spetsiaalselt maratoni jaoks ning kõik etteasted toimuvad seekord ainult reaalajas.

Mida see tähendab?

See tähendab, et etteaste sooritavad kunstnikud kas koduste, stuudio või üldsegi puuduvate seinte vahel, omades selleks ainult internetiühendust ja kaameraga arvutit. Lisaks on kõigil soovijatel võimalus kasutada Kanuti Gildi SAALi suure lava avarust, kus selle aasta tehniline meeskond aitab internetiülekandega. Kõik etteasted toimuvad reaalselt, päriselt, samal ajal (võib-olla siiski paarikümnesekundilise hilinemisega) ürituse enda toimumise ajaga.

Vaatajatele pakume seekord võimalust lülituda pidustusega elektron.live digitaalsel platvormil, kus lisaks vaatemängule saab suhelda ka teiste vaatajate ja osalejatega eraldi selle jaoks loodud vestlustoas.

Maraton, 1, 2, 3!

Piletid Fientas

  1. aasta korraldusmeeskond:

Projektijuhid: Maarja Kalmre, Kaie Olmre

Tehniline tugi: Hendrik Kaljujärv, Mikk-Mait Kivi, Henry Kasch

Õhtujuht: Riina Maidre

Toetaja: Eesti Kultuurkapital
Kaasproduktsioon: Kanuti Gildi SAAL, e‾lektron.art

Foto: Made in Estonia Maraton 2020 Rait Rosina etteaste “Jälle seesama kevad”.
Foto autor: Joosep Pank

Lisainfo