Uudis

Festival Koolitants 2016 – ühe festivali asemel kaks

Festival Koolitants 2016 – ühe festivali asemel kaks

Festivali Koolitants meeskond astus algava hooaja ootuses suure sammu, muutes festivali peaaegu aastaringseks suureks tantsuürituseks. Hooajal 2016 toimub Festival Koolitants kahes osas. Tantsude festivalist, mida traditsiooniliselt teatakse juba üle kahekümne aasta, saavad osa võtta tantsutrupid ettevalmistatud tantsunumbritega. Sel aastal saab festivalist osa võtta seitsmes erinevas tantsužanris, mille hulgas on ka „kooli tants“, mis on mõeldud eelkõige üldhariduskoolide juures tegutsevate rühmade õpilastele. 16. jaanuaril toimub avapauk Jõgeva Kultuurikeskuses ja pooleteise kuu jooksul käib festivali meeskond Tartus, Pärnus, Viljandis, Valgas, Võrus, Kohtla-Järvel, Paides, Kärdlas, Viimsis ja tuur lõpetatakse Tallinnas Salme Kultuurikeskuses.  Maakondlikest tantsupäevadest valitakse välja silmapaistvaimad tantsutrupid, kes osalevad finaalkontserdil Jõhvi Kontserdimajas aprilli alguses. Tantsunumbrite registreerimine Festivalile Koolitants 2016 toimub 20. detsembrini.

Festivali teine ring, tantsijate festival, saab alguse märtsis, mil toimuvad erinevate koreograafide töötoad vaba- ja estraaditantsude, Eesti-teemaliste tantsude ja show-/tänavatantsude kategooriates.  Töötubadest valitud tantsijad moodustavad Koolitantsu Kompanii, kes valmistab Koolitantsu Suvekoolis ette tantsulavastuse, mis etendub oktoobris Eesti erinevates paikades. Samuti saavad töötubadest edasi pääsenud tantsijad end proovile panna telesaates „Tantsuhullus“. Töötubadesse registreerumine toimub jaanuaris.

Festivali Koolitants produtsent Doris Feldmann ütleb kahe formaadi tunnustuseks: „Festival Koolitants soovib pakkuda väljundit erinevate huvidega noortele ja seda ikka eesmärgil, et noortel tantsijatel oleks võimalik end proovile panna ning suurepäraseid tantsuelamusi saada terve aasta jooksul.“

Lisainfo ja reglement on üleval Koolitantsu kodulehel.

Festivali Koolitants korraldab Eesti Tantsuagentuur (ETA), mille eesmärgiks on tantsukunsti jätkusuutlikkuse ja kvaliteedi tagamine Eestis, pakkudes kaasaegset ja professionaalset tantsuõpet, loome- ja esinemisvõimalusi tantsukunstnikele, tantsuõpetajatele ning tantsuga tegelevatele lastele ja noortele. Oluline osa ETA tegevustest on suunatud väljapoole pealinna, et pakkuda tantsukunsti vaatamise võimalusi Tantsutuuril ning esinemisvõimalusi lastele ja noortele Festivali Koolitants tegevuste raames. ETA tegevused hõlmavad kõiki tantsukunstiga seotud tegevusi: loome- ja etendustegevust, huviharidust ja tantsijate koolitust, üle-eestilist valdkonna infovahetust ja koostööd ning tantsukunsti jätkusuutlikkuse tõstmist regionaalselt läbi Koolitantsu ja Tantsutuuri tegevuste. ETA teeb aktiivset koostööd teiste erialaliitude ja sarnaste eesmärkidega (tantsu)organisatsioonidega nii Eestis kui ka välismaal.