Uudis

Festival notafe kutsub!

Festival notafe kutsub!

5. – 11. juulini toimub Viljandis etenduskunstile ja -kunstnikele, aktiivse keha ja meelega inimestele suunatud festival notafe. See on nädal aega kestev kaasajakohane kool, mis kutsub kokku uudishimuliku ja avatud meelega inimesi, et luua laetud ruum/keskkond/õhustik, milles seitsme päeva vältel ühiselt osaleda.

Nädala aja jooksul toimuvad õpitoad, õhtuti on vaatamiseks etendused, kuulamiseks muusika, toimuvad modereeritud vestlused, intervjuud õpetajate, esinejate ja kunstnikega.

Selleaastasel festivalil annavad tunde kaksteist erinevat õpetajat!

Füüsiliselt aktiivsed ja tugevad kaasaja tantsu tehnikud Ima IDUOZEE (Soome) ja Bruno CAVERNA (Brasiilia), kontaktimprovisatsiooni õpetab Benno VOORHAM (Holland-Rootsi), teatrile lähenevad Oliver SCHRADER (Austria) ja Peter STAMER (Saksamaa), kehalisi piire ning uudishimulikke impulsse kompab, protsessib, avastab Aitana CORDERO (Hispaania), äärmise tundlikkusega lähenevad tantsule ja liikuvale kehale Marjana KRAJAC (Horvaatia) ja Nina WEHNERT (Saksamaa), tsentraalsuse ja sügava tunnetusega balansseerib ja distsiplineerib Vladimir SIDOROV (Venemaa), kaamera kui võimaluse tabada liikumist toob mängu Andrea KEIZ (Saksamaa), nooremad ja vanemad viib kokku inimestest torne komponeeriv žonglöör Marco BONISIMO (Holland), häälele annab tööd ja puhkust Perrine EN MORCEAUX (Prantsusmaa).

Piduliku boonusena võib pühapäeval, festivali esimesel päeval, hämarduval festivalialal kohata ka tulisemaid leeke ja Katrin ESSENSONI. Festivali hommikutel äratatakse soovijaid kas jooga (õpetaja Nina Wehnert) või neigongiga (õpetaja Vladimir Sidorov). Festivali päevi täidavad õpitubade kõrval olulise osana modereeritud vestlused ja arutelud, mis leiavad aset lõunapauside ajal ning sageli ka pärast etendusi. Moderaatoritena teevad tööd Sybrig DOKTER (Rootsi-Holland) ja Erni KASK. Eraldi lisaloona toob Sybrig Dokter kaasa camera obscura- i believe(something is happening), mis on terve festivali jooksul installatsioonina avatud, ootamas aktiveerumiseks meie/teie ettepanekuid.

Festivali õhtuid täidavad:

5. juuli Aitana CORDERO Solo…? (Hispaania), 6. juuli La Metamorfosi/ Alessandro Bedosti (Itaalia), 7. juuli DAS SPIEL/ Antonella Oggiano ja Alessandro Bedosti. 7. juuli Dewey Dell ehk Agata Castellucci, Demetrio Castellucci, Teodora Castellucci, Eugenio Resta (Itaalia), 8. juuli Nadja VOORHAM ja Louise JACOBS purpose/ passion/ posture (Holland-Rootsi-Norra), Ima IDUOZEE The Body Of Work (Soome), Priit PÄÄSUKESE ja Mart TANIELI värske film Impromptu (2015), Raphael VANOLI (Saksamaa-Prantsusmaa), kontsert elektrikitarril, pöörates instrumendi äärmuslikult tundlikuks objektiks, 9. juuli Perrine EN MORCEAUX BE AS IT MAY (Prantsusmaa), 10. juuli kadrinoormets ja Diego AGULLÓ formlessly yours (Eesti-Hispaania-Saksamaa), helidega varustab samal õhtul tunnustatud dj PROFILE, 11. juuli Alex BAILEY There’s Only Two Alex Bailey’s (Inglismaa).

Festivali viimane pärastlõuna (11. juulil kell 15) on avatud lava päralt. See tähendab, kõik nädal aega kestnud õpitoad jagavad põgusalt midagi, mida õpiti või millega tegeleti. Kõik avavad veidi seda, mis teistele, antud õpitoas mitteosalejatele kättesaamatuks jäi. Võimalus saada aimu sellest, mis toimus festivali ülejäänud stuudiotes.

Festivalil esitletakse ka notafe kolmandat raamatut

Raamat kannab sel korral pealkirja It Moves, It Speaks. Raamat koondab endasse vestlused ja intervjuud erinevate notafel osalenud õpetajate ja esinejatega – Jan RITSEMA, Tove SAHLIN, Diego AGULLÓ, Marjana KRAJAC, Peter STAMER, Elke LUYTEN, Marco BONISIOMA, Andrea KEIZ, Maria F. SCARONI, Andres NOORMETS, Adriano Wilfred JENSEN. Vestluseid on modereerinud Sybrig Dokter ja Erni Kask.

Tänaseks on festivalile registreerumine avatud!
Kõik on palutud ja oodatud!

Hoia end festivaliga kursis internetis www.notafe.ee
Küsimuste korral kirjuta festival@notafe.ee või helista +3725179773