Uudis

Fine5 Tantsuteater toob publiku ette uuslavastuse

mai, 2025

Fine5 Tantsuteater toob publiku ette uuslavastuse

Autor: Merje Rääbis

2. juunil esietendub Fine5 Tantsuteatris tantsulavastus „I.P. – Igatsus. Piirideta.”.

„I.P. – Igatsus. Piirideta.” sündis, kui kaks erineva professionaalse kogemuse, kuid tundliku sotsiaalse närviga tantsijat otsustasid koosloomeprotsessis luua midagi, milles vihkamise, nürimeelse ärapanemise, individualismi ja ükskõiksuse asemel domineeris teineteisest lugupidamise ja läheduse vajadus. Selleks, et kogeda eneseleidmist teisest hoolimise ime kaudu ning usaldust ja igatsust teise inimese järele. Lavastuse mõtteliseks peateemaks on armastus, aja ja ruumi piiride ületamine.
Tuuli Peremees ja Simo Kruusement on oma erialasel teekonnal kokku puutunud erineva liikumismõtlemise ja loomemeetoditega, millele nüüd väljakutse esitati, et seni harjumuspäraseid vaatenurki muuta, teineteisega sünkroniseerida ja leida uus kujundikeel ning ka liikumismõtlemine.

Tantsulavastuse “I.P. – Igatsus. Piirideta.” inspiratsiooniallikaks on meie igapäevase elu kõrval ka Michael Ondaatje romaan „Inglise patsient”, mis aitas leida iseloomulikku emotsionaalset tasandit ja luua eksistentsialistlikku ja psühhofüüsilist liikumismaailma.

Koreograafid ja tantsijad: Tuuli Peremees, Simo Kruusement
Muusika ja dramaturgiline tugi: Liisa Hirsch
Konsultandid: Tiina Ollesk ja Renee Nõmmik

Tuuli Peremees: “Ballett on noorte kunst, ent ka peale 20-aastast Rahvusooperis tantsimist ei ole kadunud minu kirg tantsu vastu, mis lisaks füüsilisele täiustumisele suunas mind pürgima ka vaimse ilu ning tasakaalu poole. Soovin isiklike otsingute ja eeskujuga julgustada teisigi järgima oma unistusi, vaatamata meie kultuuriruumis juurdunud arusaamadele, et tants on peamiselt noortele. Hoolivus ja empaatia on tänases maailmas paraku kaduvad, ent seda olulisemad väärtused.”

Simo Kruusement: “Minu eelnev koostöö Tuuliga Rahvusooperis Estonia mängib olulist rolli. See puudutab nii tantsuspetsiifilist kui ka puhtalt inimlikku poolt, andes võimaluse mõelda, milline väljund siinses kultuuriruumis võiks olla suure kogemusega eakamatel balletiartistidel, kel kirg tantsu vastu veel elav. Kas ja kuidas nad peale balletiartisti karjääri tantsumaailmas edasi tegutsevad? Kas neil on tahtmist ja jõudu ennast proovile panna ka kaasaegse tantsutehnilise mõttelaadiga maailmas? Tasandil, mis vormist sügavamale ja erinevatesse suundades otsinguliselt liigub, seda siiski kaotamata?”

Toetajad: Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Tallinna linn

Etendused: 2., 4., 5., 6., 10. juunil kell 19.00 Sakala 3 Teatrimajas

Piletid Fientas