Uudisnr 54

Fine5 Tantsuteatri lavastus “HTK ehk HÄSTI TREENITUD KLAVIIR” Tallinnas, Pärnus ja Rakveres

Fine5 Tantsuteatri lavastus “HTK ehk HÄSTI TREENITUD KLAVIIR” esietendus oktoobris 2015 ja etendub uuesti 18., 19. ja 20. veebruaril kl 19.00 Tallinnas TLÜ Teatrisaalis Stella, 22. veebruaril kl 19.00 Pärnu Endla Küünis ja 16. märtsil kl 19.00 Rakvere Teatri väikeses saalis.

Lavastus on loodud J. S. Bachi „Hästitempereeritud klaviiri“ (1722) esimese osa muusikale, mille väliselt rangesse muusikavormi peidetud tundlikult küsivas inimlikus sisus näevad koreograafid Tiina Ollesk ja Renee Nõmmik võimalusi uute seoste loomiseks kahe kunsti, tantsu ja muusika, vahel.

Muusikutel ja tantsukunstnikel on palju ühist. Mõlema kunstiala esindajad treenivad oma meeli ja keha pidevas protsessis, kus korratakse, parandatakse, lihvitakse ja süvendatakse teatud oskusi. Ühel on instrumendiks pill, teisel keha. Need ei ole lihtsalt “tuima” käsitöömeisterlikkust treenivad harjutused, vaid iga sellise kordamise mõte on kohaloleku, teadlikkuse ja teatud sisuliste kvaliteetide täpsem tabamine.

Bachi „Hästitempereeritud klaviir “ kui pianisti kirjutatud muusika peidab avaramat filosoofilist, emotsionaalset ja ka humoorikat sisu. Milline on aga selle sisu ja tähendus tänapäeval?

Lavastuses on vaatluse all ka treeningtegevuse ja tantsukunsti vaheline suhe. Millist tähenduslikkust peidab inimese liikumine ja kuidas neid tähendusi koos Bachi ikoonilise muusikaga avada? Millal võib treeningharjutusest saada sügavamat sisu kandev meedium? Tule vaatama!

Etendus on sobilik noortele ja täiskasvanutele. Äratundmisrõõmu saavad tunda kõik, kes klaveritundides Bachi „Hästitempereeritud klaviiri“ näpuharjutusi kogenud või neid kuulanud. Lavastuses kasutatakse Glenn Gouldi salvestust Bachi „Hästitempereeritud klaviirist“.

Kultuuriajakirja Sirp artiklis “Hästitempereeritud tantsukunstnikud” (30.10.15) kirjutab autor Marie Pullerits: “”Hästi treenitud klaviir” on vormipuhtuselt nauditav ja seejuures helget meeleolu loov tantsulavastus, kus ka publikult eeldatakse huumorimeelt ja jäetakse ruumi irooniale. Klaviir on hästi treenitud ja tantsijad parajalt tempereeritud!”.

Vaata videoklippi

Lisainfo

anu@adproductions.ee
+3725058618