Uudis

Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja tunnustusstipendiumi pälvis Anu Sööt

Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja tunnustusstipendiumi pälvis Anu Sööt

Eesti tantsuajaloo suure mõjutaja, tantsija, tantsulavastaja ja pedagoogi Gerd Neggo (09.11.1891–01.09.1974) nimelise tantsuõpetaja stipendiumi eesmärgiks on tunnustada ning tähelepanu pöörata pühendunud tantsuõpetajatele, kelle töös peegeldub professionaalsus ja sisukus, aktiivsus ja avatus, koostöövalmidus ning tahe panustada Eesti tantsuellu.

Tänavust laureaati Anu Sööti tunnustatakse tema pikaajalise pühendunud tegevuse eest tantsuvaldkonna mitmekülgses arendamises. Ta on pidepunkt TÜ VKA tantsukunsti üliõpilaste ning loovmängu ja -tantsu vahel. Anu Söödi tööst ja õpetustest on mõjutatud suur hulk tänaseid tantsupedagooge, kes kasutavad oma töös teadmisi tema loovliikumise tundidest.

Lisaks vahetule õpetamistööle on Anu koostanud mitu raamatut: 2018. aastal ilmus „Kaasaegne tantsupedagoogika“, mis on  esimene eestikeelne, Eesti oma autorite loodud kaasaegse tantsupedagoogika käsiraamat, milles mõtestatakse õpetamist ja õppimist kaasajal. Varem on ilmunud 2016. aastal raamat “Loovtants”, mis annab ülevaate loovtantsu õpetamise põhitõdedest, taustinfost ja paigutumisest tantsuharidusse. 2011. aastal ilmus raamat “Loovmäng”, millesse on Anu kokku kogunud hulga põnevaid ja arendavaid mänge ning nõuandeid igas vanuses liikujale.

Anu on olnud väga aktiivne Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liidu töös. Sealhulgas on ta loonud koos mõttekaaslastega kehalise kasvatuse ainekavasse tantsulise liikumise ainekava osa ning osaleb ka uue kehalise kasvatuse ainekava väljatöötamises.

Anu on koos oma meeskonnaga korraldanud Viljandis Tantsupäeva, millest tänaseks on välja kasvanud Viljandi Tantsunädal, mis laiendab kohaliku publiku ja üliõpilaste silmaringi ning on oluline lisaväljund tantsutudengitele. Anu on ka suviti toimuva tantsukogukonda koondava Tantsumassiivi üks eestvedajatest.

Anu on algataja, arendaja ja elushoidja – tõeline tantsukunsti visionäär!

Stipendiumikonkursile laekus tänavu üksteist avaldust, mille hulgas oli ka sel korral väga väärikaid kandidaate, nagu Elena Poznjak-Kõlar, Helena Pihel, Katrin Hommik, Krõõt Kiviste jt.

Varem on Gerd Neggo tunnustusstipendiumi pälvinud Eve Noormets, Irina Pähn, Inna Sulg, Anu Ruusmaa, Anne Tamm-Kivimets, Rene Nõmmik ja Raido Mägi.

Gerd Neggo nimeline tantsuõpetaja tunnustusstipendium antakse üle 27. novembril kell 10.30–12.00 Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti esmakursuslaste loovmängu avatud tunnis.

Gerd Neggo nimelist tantsuõpetaja tunnustusstipendiumi rahastab Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital.

Lisainfo:

Sille Ardel
Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liit
www.tantsuliit.ee
e-post: tantsuliit@gmail.com