Uudis

Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja tunnustusstipendiumi pälvis Eve Noormets

juuni, 2024

Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja tunnustusstipendiumi pälvis Eve Noormets

Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liidu poolt seitsmendat aastat väljaantava Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja stipendiumi pälvis Eve Noormets, kelle laiahaardeline tegevus tantsuvaldkonnas on vahetult mõjutanud paljusid.

Eesti tantsuajaloo suure mõjutaja, tantsija, tantsulavastaja ja pedagoogi Gerd Neggo (09.11.1891–01.09.1974) nimelise tantsuõpetaja stipendiumi eesmärgiks on tunnustada ning tähelepanu pöörata pühendunud tantsuõpetajatele, kelle töös peegeldub professionaalsus ja sisukus, aktiivsus ja avatus, koostöövalmidus ning tahe panustada Eesti tantsuellu.

2017. aasta Gerd Neggo stipendiaat Eve Noormets omandas hariduse tantsujuhtimise erialal ning õppis magistriõppes kultuuriajaloo erialal Tallinna Pedagoogikaülikoolis. Juba 30 aastat on ta vedanud Eve Stuudio tööd, olnud õppejõud nii kodumaistes ülikoolides kui ka lektor rahvusvahelistel festivalidel ja konverentsidel. Alates 1994. aastast korraldab ta rahvusvahelist tantsufestivali NOTAFE (Noore Tantsu Festival), mille eest tunnustas teda 2016. aastal Eesti Kultuurkapitali Viljandimaa ekspertgrupp aasta kultuuritegija tiitliga. Eve Noormetsa panuse suurust lubab aimata ka 2005. aastal pälvitud Valgetähe V järgu orden.

Paljud tema õpilased toovad välja, et Eve Noormetsa panus nende arenguteel on olnud pöördeline: ta on innustanud, motiveerinud ja õpetanud paljusid, tema kursused tantsuõpetajatele on pannud õpilasi laiemalt ja sügavamalt läbi mõtestama oma lähenemist ja metoodikat. Evet peetakse vaieldamatult üheks olulisemaks laste ja noorte tantsu edasiviijaks.

“Eve on suure tähega Õpetaja! Õpetaja, kes muutis minu Maailma! Olen väga tänulik, et Eve avas minu silmad, hinge ja südame. Tänaseks olen ma juba 15 aastat laste loov- ja vabatantsuõpetaja,”  kirjeldab Janne Ristimets Evet kui oma olulisimat eeskuju ja suunajat.

Stipendiumikonkursile esitati kokku 9 kandidaati: Eve Noormets, Anu Sööt, Tiina Ollesk, Merle Saarva, Kristina Raja, Tõnu Veiler, Krõõt Kiviste, Ingrid Hamer ja Anastassia Koot.

Varasemad Gerd Neggo stipendiaadid on olnud Irina Pähn (2016), Inna Sulg (2015), Anu Ruusmaa (2014), Anne Tamm-Kivimets (2013), Rene Nõmmik (2012) ja Raido Mägi (2011).

Gerd Neggo nimeline stipendium antakse üle Eve Stuudio 30. aastapäeva suurel tantsukontserdil 2. detsembril kell 13.00 Ugala teatris.

Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liidu poolt välja antavat Gerd Neggo nimelist tantsuõpetaja tunnustusstipendiumit rahastab Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital.

Lisainfo:

Jane Miller-Pärnamägi
Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liit, tegevjuht
Tel 56 224 717
tantsuliit@gmail.com
www.tantsuliit.ee