Uudis

Gerd Neggo stipendiaat 2015 on Inna Sulg

Gerd Neggo stipendiaat 2015 on Inna Sulg

Eesti Tantsuhariduse Liidu poolt juba viiendat aastat välja antava Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja stipendiumi pälvis tänavu Inna Sulg.

Inna töötab tantsukinesioloogia ja -anatoomia valdkonnas, on õppejõud Tallinna Ülikoolis, varasemalt ka Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias. Ta on tõlkinud eesti keelde ja jaganud õppematerjalidena keha ja tervise teemalisi teadusartikleid, korraldanud konverentse.

2014. aastal avas ta Pärnus oma stuudio Inna Sulg Esinemiskunsti Kool.

Inna Sulg on toonud liikumise fookusesse terviklikku lähenemist nõudva inimkeha ja selle tähtsuse, meie keha enda tarkuse usaldamise  – „tark keha“.

Inna sõnul tegeleb „tark keha“ kehalise tervise toetamise, individuaalsete probleemide arvestamise, liikuvuse taastamise ja parandamisega, samuti keha tajumise, hingamise ja liigutuste kooskõlastamisega, mille aluseks on anatoomia, kinesioloogia ja tantsuline kehatunnetus.

Gerd Neggo nimeline stipendium loodi 2011. aastal eesmärgiga tunnustada oma tööle pühendunud tantsuõpetajat, kes on sisukas, isikupärane ning oma tööga mõjutanud Eesti tantsuelu, samuti viinud edasi tantsu- ja liikumiskultuuri, olles eeskujuks nii õpilastele kui kolleegidele. Iga-aastase Gerd Neggo stipendiumi on varem pälvinud Raido Mägi, Rene Nõmmik, Anne Tamm-Kivimets ja Anu Ruusmaa.

Stipendiumi rahastab Eesti Kultuurkapitali Rahvakultuuri sihtkapital.