Uudis

Goltsman Ballet esitleb: ballett-fantaasia „Alice Imedemaal“

Goltsman Ballet esitleb: ballett-fantaasia „Alice Imedemaal“

28. novembril kell 19.00 ning 29. novembril kell 11.00 ja 19.00 etendub
KUMU auditooriumis Goltsman Balleti „Alice Imedemaal“

Etendused toimuvad ka 4., 5. ja 6. aprillil 2019. a.

Lavastus ja koreograafia: Maria Goltsman
Helikujundus: Markus Robam
Videokujundus: Külli Mariste
Kostüümid: Kirke Talu
Valguskujundus: Deniss Bretsko
Koreograafia ja esitlus: Märt Agu, Irina Fedorova, Mehis Saaber, Sergei Kuzmin, Jelena Tode, Maria Goltsman
Lavastusse on kaasatud ka tantsuõpilased.
Plakat: Rünno Lahesoo, Mihhael Goltsman, Liisi Siibak

Etendus kestab orienteeruvalt tund aega, toimub vaheajaga.
Lewis Carrolli „Alice Imedemaal“ on värvikas fantaasiamaailm, kus põimuvad reaalsus ja müstika, sõnamäng ja unenäoline maailm, kummalised tegevused ja tegelased.

Imeline Valge Küülik, kellel seljas vest ja peas kaabu, näeb ühel suvisel päeval õitsva puu all ühte tüdrukut, kes raamatut lugedes jääb vaikselt magama…
Valge Küülik räägib omaette…
Valge Küülik kiirustab… ta ei tohi hiljaks jääda…
Valget Küülikut jälgides satub tüdruk, kelle nimi on Alice, imelisse maailma, kus olendid on nagu elus, aga ei ole ka, kus sõnad lähevad omavahel sassi ning kus ei saa mõni hetk aru, kas sa oled suur või väike, liigud paremale või vasakule, kas aeg liigub või saad sa ise aega liigutada… Ja üks ei saa enam aru, kas ta üldse saab millestki aru…

Lavastus annab vaatajale võimaluse sukelduda fantaasiamaailma, otsida miljon tähendust ühele tegevusele, mille seletus jääb lõpuni saladuseks. Lapsed on fantaasiameistrid, neil pole vaja juhti, kes oleks neile tegevusi seletanud. Lapsed oskavad ise leida tuhat seletust ühele tegevusele ja kõik need on õiged, sest igaüks meist näeb maailma sellisena, millisena näeb just tema.

Lavastus on mõeldud vaatajatele alates 4. eluaastast, lastega peredele, kunsti-, muusika- ja tantsuhuvilistele – kõigile, kellele meeldib seigelda muinasjutulises maailmas, milles tegutsevad fantastilised tegelased, kõlavad müstilised helid ja objektid muudavad oma kuju. Meie loominguliseks eemärgiks on Lewis Carrolli raamatu muutmine unenäoliseks tantsulavastuseks.

Piletid on saadaval www.ticketbest.ee.

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, MTÜ Inimese Arengu Keskus, Goltsman Therapy, Danza Tantsukool, Eesti Tantsuagentuur, Thunia Studio, TaluDesign, Tet&Fur, Iris Balletistuudio, 7 Hetke, Ticketbest.