Uudis

Hiiumaa TantsuFestival tähistab juubelit!

Hiiumaa TantsuFestival saab kümneaastaseks ja tähistab oma juubelit 29. juulist 4. augustini Hiiumaal Käinas. Ka sel aastal toimub festivalil juba tavaks saanud töötubade programm, mille raames annavad tunde Janina Sarantšina, Edgar Vunš ja Linda Vaher. Lisaks jätkub lavastusprotsesside traditsioon, mille käigus luuakse noorte tantsijatega nii lavastus kui film. Noorte lavastusprotsessi juhib Kädi Metsoja. Professionaalsete tantsijate lavastusprotsessis osalevad Hiiumaa TantsuFestivali oma tiimi liikmed Helena Pihel, Julia Koneva, Kaie Küüna, Üüve-Lydia Toompere, Rauno Zubko ja Siim Tõniste ning seda lavastab Sveta Grigorjeva. Samuti pakub festival võimalust sooloresidentuuriks, kuhu on avatud kandideerimine.

Loomeprotsesside tulemusi saab näha 3. augusti õhtul Käina Huvi- ja Kultuurikeskuses.

“Hiiumaa TantsuFestival on kümne aastaga kasvanud suureks ja sellega koos ka paljud noored osalejad, kellest on nüüdseks saanud juba professionaalsed tantsukunstnikud või -õpetajad,” räägib Rauno Zubko, kes on üks festivali asutajaliikmetest. Zubko lisab: “HTF on neile andnud kuuluvustunde ja avardanud nende silmaringi tantsumaastikul. Sama kasvamist võib näha meie Platvormi etteasteid vaadates, kus on noored loomas väga professionaalsel tasemel. Samuti oleme kasvanud meie korraldajatega ning usume, et just kümme on see hea vanus, kus meie toredat festivali tähistada!” Hiiumaa TantsuFestivali töötubadesse tulijad jaotatakse taseme järgi erinevatesse gruppidesse, seega osa saavad võtta nii algajad kui ka juba edasijõudnud liikumishuvilised.

1. augustil toimub noorte etenduskunstnike lühivormide õhtu PLATVORM, kuhu on kõikidel huvilistel võimalik oma töid pakkuda. PLATVORM on varem toimunud kahel korral, Tallinnas ja Käinas. Etendusõhtu on vaatajatele tasuta ning toimub Käina Huvi- ja Kultuurikeskuses.

2019. aasta Hiiumaa TanstuFestivali töötoad:

  • Eksperimentaalne hiphop / Edgar Vunš / Katsetused hip-hop freestyle’iga ja erinevad improvisatsiooniharjutused;
  • Repertuaari töötuba / Janina Sarantšina / Repertuaariklass tänavatantsu mõjutustega;
  • Lavaline kohalolu / Linda Vaher / Lavalise kohalolu otsingud erinevates situatsioonides.

Rohkem infot festivali kohta leiab meie kodulehelt
Üritus Facebookis
Instagram