Uudis

Hiiumaa TantsuFestival toimub üheksandat korda

Hiiumaa TantsuFestival toimub üheksandat korda
Foto autor: Sandra Veermets

 

“Hiiumaa TantsuFestival toimub sel aastal 9. korda 30. juulist 5. augustini Hiiumaal Käinas. Sarnaselt varasemaga pakume mitmekülgset programmi nii kogenud tantsusõpradele kui ka uute elamuste otsijaile,” räägib festivali korraldustiimi liige Helena Pihel, “kuigi sel aastal vaatame rohkem tulevikku, eriti järgmise aasta kümnenda juubeli suunas, ja katsetame juba seekord mõningaste programmiliste uuendustega.

2018. aasta festivalil jätkub lavastusprotsesside traditsioon, mille käigus luuakse noortega tantsufilm ja -lavastus, samuti jätkatakse residentuuriprogrammi professionaalidele. Avatud registreerimisega lavastusprotsessi noortele juhivad koreograaf Karoliine Suhhov ja muusik Judith Parts ning filmiprotsessi Mikk-Mait Kivi ja Henri Hütt. Professionaalsete tantsijate lavastusprotsessi juhib koreograaf Ruslan Stepanov. Kõikide festivali jooksul toimuvate protsesside kunstnikuks on Terje Kähr. Valminud tööde esmaettekandeid on Hiiumaa publikul võimalik näha festivali viimasel päeval Käina Kultuurikeskuses.

“Nendele, kes ei soovi lavale astuda, soovitan tulla osalema festivali töötubade programmi, mida viime sel aastal läbi uuendatud formaadis,” selgitab haridusprogrammi eest vastutav Helena Pihel, “katsetame esimest korda pika töötoa formaati ehk siis seda, et ühe päeva jooksul saavad osalejad intensiivselt ühe juhendaja käe all õppida ning järgmisel päeval liigutakse edasi järgmise töötoa juurde.”

2018. aasta Hiiumaa TanstuFestivali töötoad on:

Pehme ja jäik vabadus / Joanna Kalm / Koreograafia teoreetiline ja praktiline töötuba, kus tantsuajaloole tagasi vaadates ja olevikuhetke analüüsides fantaseeritakse tantsuloome tulevikust.

Dokumentalistika töötuba / Ajjar Ausma / Töötoas kohtutakse läbi looduse liigutustega ja läbi liigutuste loodusega. Sulandutakse keskkonda ning eristutakse sellest, valgutakse laiali ning koondutakse punkti tagasi.

Repertuaari töötuba / Janina Sarantšina / Repertuaariklass tänavatantsu mõjutustega.

Tavapärase etendusõhtute programmi asemel toimub kahel festivaliõhtul, 2. ja 3. augustil noorte etenduskunstnike PLATVORM, mida varem kahel hooajal maikuus Tallinnas peetud on. PLATVORM on etenduskunstide lühiformaatide õhtu, millele on kõikidel huvilistel võimalik oma töid pakkuda. Õhtud on vaatajatele tasuta ning toimuvad Käina Kultuurikeskuses.

Rohkem infot töötubade kohta ja registreerimisankeedi leiad meie kodulehelt tants.org.

Lavastusprotsesside ja residentuuri programm: 30.07–05.08
Töötubade programm: 01.–05.08
PLATVORM: 02.–03.08

Festivali Facebook event´i leiate siit.
Hiiumaa TantsuFestivali Instagram.
Hiiumaa TantusFestivali Tumblr.
Festivali video-teaser.

Pressikontakt:
Üüve-Lydia Toompere
yyvelydia@gmail.com
+372 5560 1322 või +4917 4853 0988

www.tants.org