Uudis

Hiiumaa TantsuFestival tuleb taas!

juuni, 2024

Hiiumaa TantsuFestival tuleb taas!

Seitsmendat korda toimuv Hiiumaa TantsuFestival on nädalapikkune Hiiumaal Käinas toimuv kaasaegse tantsu ja teatri festival, mis pakub võimalust tutvuda kaasaegse tantsu ja teatri maastikul toimuvaga nii kogenud tantsusõpradel kui ka uute elamuste otsijail. Lavastusprotsesside programm toimub 1.–7. augustini ning töötubade ja etendusõhtute programm 3.–7. augustini.

Selleaastasel festivalil on palju head ja traditsioonilist, kuid ka uut ja põnevat. Jätkuva tavana on üheks osaks Hiiumaa TantsuFestivalist lavastusprotsessid, mille käigus luuakse üks tantsufilm ja kolm tantsulavastust. Loovprotsesse juhivad kogenud koreograafid ja lavastajad nii Eestist kui ka välismaalt. Valminud tööde esmaettekandeid on võimalik näha festivali viimasel päeval. Avatud registreerimisega lavastusprotsessi juhivad koreograaf Cid Pearlman (USA) ja helikunstnik Dillon Shuterland (SCO/DEU) ning filmiprotsessi Ruta Ronja Paklane (LV/EST) ja Janis Rizhovs (EST).  

Kel pole soovi lavalaudadele astuda, võib julgelt tulla festivalile töötubade programmis osalema. Kõige väiksematele toimuvad laste loovtantsutöötoad. Suurematele või kogenumatele on avatud mitmekülgne ning tasakaalustatud tantsutöötubade progamm, milles pööratakse tähelepanu füüsisele ja vaimule.

Töötubade programmis sel aastal:

  • Parkour & freerun / Imre Liivak & Märt Madison
  • Kaasaegne tants / Kadri Sirel
  • Video / KIRI/KEHA / Madli Teller
  • Partnerlus / Laura Kvelstein & Gert Preegel
  • Laste loovtants / Eline Selgis

Festivali etendusõhtutel näeb Eesti ja välismaiste tantsukunstnike loomingut. Etendusõhtud on vaatajatele tasuta ning toimuvad erinevates paikades üle kogu Hiiumaa. Lisaks sellele saavad külalised osa võtta tantsufilmide õhtust ning rikkaliku helimaailmaga improjämmist.

Festivalile registreerumine on lihtne! Valides töötubade programmi, saab osaleda kõikides töötubades. Lavastusprotsesside programmis on registreerimiseks avatud Cid Pearlmani ja Dillon Shuterlandi protsess. Filmitöötuppa registreerimisel on sel aastal teatud kriteeriumid, mille kohta saad lisainfot meie veebilehelt.  Kõikidele osalejatele pakume täispassi, mille soetamisel on tagatud nii toitlustus, majutus kui ka ülejäänud festivaliprogramm. Lähemalt tulijatele, kes ööbimist ja toitlustust ei vaja, pakume lisapassi, mis tagab töötubades osalemise.

Rohkem infot töötubade kohta ja registreerimisankeedi leiad meie kodulehelt.

Hiiumaa TantsuFestival rikastab saare kultuurielu ja pakub külalistele võimaluse (taas)avastada Hiiumaa inspireerivat keskkonda. Tule sina ka!