3.–7. juulil toimub Tallinnas Vaba Lava ruumides Hong Kongi liikumiskunstnike Carrol Ho ning Ivy Tsui kohaspetsiifiline loominguline laboratoorium ELU HETKES, millest on kutsutud osa võtma Eestis resideeruvad liikumiskunsti esindajad. Laboratoorium uurib kohaspetsiifilise tantsu kontseptsiooni kohta Tallinna kohvikutes.
Laboratooriumi kohtumised toimuvad 3. –7. juulil kell 10.00–12.30, tööprotsessi tulemusena toimub avalik esitlus selleks valitud Tallinna kohvikutes ja Vaba Lava ümbritseval territooriumil Telliskivi Loomelinnakus.
Kui paljud inimesed, kes elavad selles hõivatud tänapäeva maailmas,
võtavad hetke peatuda ja vaadata uudistava pilguga oma keskkonda.
Otsida, leida ennast seal, kus ta on ning näha õiget väärtust linnas,
looduses, ennast ümbritsevas.
Kohaspetsiifiline tants on dialoog inimeste ja konkreetse ruumi vahel.
Kohaspetsiifiline tants on tantsu ilu kogemine ja hindamine väljaspool
teatriruumi maagilist keskkonda, igapäevases ruumis, mis võimaldab
tähele panna, väärtustada oma keskkonda ja näha elu erinevast
perspektiivist.
See on dialoog kunstniku, publiku ja ruumi vahel. Esinejad võivad
lähtuda loost, taustast, kultuurikontekstist, ruumi objektidest või isegi lõhnast, helist ja värvidest. Kasutades keha tundlikkust, arendatakse “vestlust” ruumis.
Carrol Ho ning Ivy Tsui loominguga saab tutvuda siin.
Laboratooriumis osalemiseks kirjuta palun oma soovist hiljemalt 27. juuniks 2017. a e-posti aadressile artfusionplatform@gmail.com!
Osalema peab kõikidel päevadel. Erisoovidest palume korraldajaid eelnevalt kirjalikult teavitada.
Osavõtutasu on 90 eurot (Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liidu liikmetele kehtib sooodustus 10%). Kohtade arv on piiratud!
Lisainfo
e-post: artfusionplatform@gmail.com
Laboratoorium on osa uuest loominguliste kohtumiste sarjast “artfusion platform”, mis liidab omavahel nii Eesti kui välismaa (tantsu)kunstnikke. Antud projekt on suunatud eelkõige tantsukunstnikele vahetamaks kogemusi, saamaks inspiratsiooni ning tõhustamaks uusi loomingulisi kooslusi. “artfusion platformi” tegevus on perioodiline, regulaarne, pikaajaline kontseptsioon. Eesmärgiks on kolm loomingulist kohtumist aastas. “artfusion platform” sisaldab liikumistehnikate tutvustamist, etenduskunste puudutavaid loenguid, loomingulisi töötube ja avalikke esitusi. Kohtumised on suurendamaks (tantsu)kunstnike professionaalset taset; üldist positsiooni esinemiskunstide vallas; kontakte kunstnikega teistest riikidest; värskete loominguliste ideede teket ning võimalust uute loominguliste koosluste tekkimiseks.
“artfusion platformi” raames toimub koostöö selliste organisatsioonide ja kultuurikorraldajatega, nagu lavastaja-koreograaf Teet Kask (Eesti), Co.Un Yamada (Jaapan), Kuldne Mask (Eesti), CCDC Dance Centre (Hong Kong), Gagapeople (Israel), Dansens Hus (Norra), PADI DAPI Fish (Leedu), Bye Bye Ballet (Venemaa), Jõhvi Balletifestival (Eesti) jt.