Uudis

Idla tuleb külla

24. aprillil kell 11:00 – 16:00 toimub Idla liikumissüsteemi tutvustav õppepäev “Idla tuleb külla” Pärnumaal Paikusel.

20.-30-ndatel aastatel arendas Ernst Idla (sündinud.1901.a. Türi khk. – surnud 1980.a. Stockholmis) oma eestipärase võimlemissüsteemi alusel välja maailmas üldtunnustatud liikumiskoolkonna, mille keskus „IDLA CENTER“ asub Rootsis, Stockholmis. Idla liikumissüsteem lähtub kehast ja rajaneb teaduslikul alusel: inimese anatoomia, füsioloogia, psühholoogia, tema sugu ja vanus on baasiks harjutuste valikul, tunni läbiviimise metoodikal. Idla võimlemise eesmärgiks on tervis ja elurõõm, oma keha valitsemine, füüsiline ja psüühiline vabadus ning heaolu.

Eesmärk

on tutvustada Ernst Idla liikumissüsteemi harjutusi ning nende rakendusvõimalusi lasteaias, koolides, spordiklubides, tantsustuudiotes jt. liikumisharrastusega tegelevates organisatsioonides.
Eesmärk on äratada huvi sügavamaks jätkukoolituseks.

Sihtgrupp:

liikumisõpetajad, kehalise kasvatuse õpetajad ja treenerid, tantsuõpetajad, harrastustantsijad ja – sportlased, muusikaõpetajad jpt terviseliikumise huvilised ning edendajad.
Kaasata võib erinevas vanuses huvilisi (alates 3. eluaastast), kusjuures kehalise ettevalmistuse tase ei ole oluline.

Meeskond

Õppepäeva viib läbi Idla õpetaja-mentor Katrin Reinup. Rütmimängude õpetaja ja Paikuse õppepäeva kohapealne korraldaja on Anne Kaar. Assisteerivad litsentseeritud Idla juhendajad: Anne Kaar, Eva Seera, Anu Johani.

Registreerimine:

→ Õppepäevale registreerimine

Etteregistreerimine hiljemalt 20. aprilliks.

Õppepäev on täiskasvanutele tasuline: 10 €. Tasuda saab kohapeal sularahas või arvega.
Lisaks ettekannetele ja koolitusele saab kaasa harjutusvara kirjeldused ja saatemuusika CD. Kohapeal kasutamiseks on spetsiaalsed Idla pallid. Õppepäeva täiskasvanud osalejad saavad Idla Eesti Seltsi tunnistuse (5 astronoomilist tundi).

 

Küsimused ja vastused
Anu Johani +372 55 28 007, anu.johani@gmail.com / Anne Kaar +372 53 414 850,