Uudis

Iggy Lond Malmborgi soololavastus Kanuti Gildi SAALis

juuni, 2024

Iggy Lond Malmborgi soololavastus Kanuti Gildi SAALis

26. ning 28. märtsil kell 19.30 etendub Kanuti Gildi SAALis Iggy Lond Malmborgi lavastus “b o n e r“.

b o n e r” on iseenese analüüs, kus puudub väline motiiv, narratiiv või teema. Lähtekohaks on eeldus, et üksnes inimkäitumist uurides ei saa me olukorrast sotsioloogilist teadmist, vaid tuleb arvesse võtta ja analüüsi kaasata ka objekte, mis võimaldavad situatsioonil tekkida (ja seda taas luua). Asjadele antakse hääl, muutes nende funktsiooni ja selgitades nende väärtusi. Kõnelemise ajal saab selgeks ka see, mida need objektid panevad teisi (inimesi ja mitteinimesi) tegema. Nähtavaks saab võrgustik, mis koondab nii olemasolevaid objekte kui ka esitajat.

Luues väärtuste mängu, asetatakse esineja kontrollimise ja kontrollituse vahepealsesse olukorda. Etendus rõhutab sooloformaadi deemonlikkust ning loob seisundi, kus Lond Malmborg taandatakse tegutseva subjekti rollist ja temast saab lavale ilmuv vaadeldav objekt.

Iggy Lond Malmborg on vabakutseline näitleja ja etenduskunstnik Malmöst. Kuigi omandanud klassikalise näitlejahariduse Malmö Teatriakadeemias, kasutab ta erinevat esteetikat ja stiile nii soolodes kui koostöös. Tema huvi seisneb reaalse etendussituatsiooni olukorra kasutamises mudelina, millele saab otse rakendada lavastuse diskursust. Ta on duo White on White liige ning teinud koostööd ka Maike Lond Malmborgiga. Viimast koostöölavastust “99 Words for Void” võib käesoleval aastal näha paljudel Euroopa festivalidel. “b o n e r” on samuti tuuritanud mitmel pool Euroopas ning enne Tallinna etendusi näeb seda märtsi alguses Oslo Rahvusvahelisel Teatrifestivalil.

Lisainfo