Uudisnr 45

II Rahvusvaheline Balletiseminar Fouetté

Toimub augusti algul 2015, kestab seitse päeva ja tegutseb kahes paigas Eestis.

3. – 5. august Tallinnas ja 6. – 9. august Haapsalus ning lõpeb avaliku galakontserdiga Haapsalu Kultuurikeskuses 9. augustil.

Eesmärgid:

  • anda Eesti ja mitmete välisriikide balletiõppijatele võimalus täiendada oma professionaalseid oskusi spetsialistide/pedagoogide käe all. Õpetavad Kirill Mjasnikov (Vaganova Balletiakadeemia tunnustatud õppejõud, St. Peterburg), Saima Kranig, Elita Erkina, Anu Ruusmaa, Regina Rebane, Tõnu Veiler, Svetlana Veiler.
  • õppida klassikalise ja karaktertantsu repertuaari uutelt õpetajatelt
  • propageerida Haapsalu kontserdiga balletti kui kaunist kunstiliiki Läänemaa rahvale.

Programmis:

klassikaline tants ja repertuaar, karaktertants ja repertuaar, TRE-meetod.

Tallinnas toimub võõrsilt tulnuile ööbimine kas hotellis või Eesti õpilaste/õpetajate kodudes vastavalt individuaalsetele kokkulepetele.

Haapsalus ööbivad kõik koos Noortehostelis.

Korraldajad:

Noor Ballett Fouetté on korraldanud Eesti Esimese Rahvusvahelise Balletikonkursi aastal 2000, organiseerinud 22 aasta jooksul seminare ja laagreid ning lavastanud mitmeid balletietendusi nii lastele kui suurtele. www.noorballett.edu.ee

Meenutuseks:

I Balletiseminar toimus augustis 2014 Tallinnas, Polli Talus ja Haapsalus.

Tantsu-õppurite jaoks oli uute/tugevate pedagoogide käe all harjutamine huvitav ja arendav – tihedas päevaplaanis omandati olulisi tarkusi nii klassikalise kui karaktertantsu alal, õpiti oma füüsist paremini tundma ja aitama nii jooga kui TRE-meetodi abil, selgeks said paljud uued tantsunumbrid milledega esineti väga edukalt Haapsalu Kultuurikeskuses galal „Suveõhtu Terpsichorega”.