Uudis

Ilmumas on uus loovtantsuraamat

juuni, 2024

Ilmumas on uus loovtantsuraamat

Märtsikuus ilmub TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tantsupedagoogika lektori Anu Söödi teine raamat „Loovtants. Tantsu baaselemendid.“

Loovtants pole midagi uut siin päikese all. Kõik tantsuinimesed teavad Mary Joyce’i, keda peetakse loovtantsu emaks ja loojaks. 1973. aastal andis Mary Joyce välja raamatu “First Steps in Teaching Creative Dance to Children”, mille täiendatud trükk ilmus aastal 1994. Joyce’i „Loovtants. Metoodika ja näidistunnid“ ilmus eestikeelsena 2013. aastal. Need raamatud annavad põhjaliku ülevaate loovtantsu olemusest, metoodikast ja tundide ülesehitusest.

Anu Sööt tugines käesolevat raamatut koostades kogemustele, mille on andnud talle 20 aastat nii väikestele kui suurtele loovtantsu õpetades. Raamat annab ülevaate nii õpetamise põhitõdedest kui taustinfost ja aitab selgitada, kuhu loovtants tantsuhariduses asetub. Lisaks leiab sealt 16 konkreetsel tantsuelemendil rajanevat tundi, mis omakorda sisaldavad suurt hulka ülesandeid ja harjutusi ning rohkelt ideid ja võimalusi, kuidas tantsu ja selle baaselemente loovalt õpetada.

Raamatuesitlused

23. märtsil kl 13.00 Viljandi Pärimusmuusika Aidas festivali Oma Lugu 2016 raames. Info.

29. aprillil kl 18.00 TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias Tantsunädal 2016 raames. Info. 

Täienduskoolitus „Loovtants“

29. aprillil kl 12.15–15.45 TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias. Info.

Raamatusoovi korral kirjuta raamatu autorile aadressil soot@kultuur.edu.ee!