Uudis

Ilmunud on uus raamat – “Kaasaegne tantsupedagoogika”

Ilmunud on uus raamat – “Kaasaegne tantsupedagoogika”

Ilmunud on esimene eestikeelne Eesti oma autorite loodud kaasaegse tantsupedagoogika käsiraamat, mis mõtestab üheteistkümnest eri vaatenurgast tantsu õpetamist ja õppimist kaasajal.

Oma mõtteid jagavad alles õpetamistee alguses, kuid samas juba mitmekülgsete kogemustega Alar Orula, Annika Viibus, Helena Pihel, Liis Vares ja Raho Aadla; pikaajaliste kogemustega tantsuõpetajad Anne Tamm-Kivimets ja Eve Noormets; üldhariduskoolis tantsu õpetamise kogemustega Terje Õunapuu ja Tiina Mölder; kehahoiule, rühile ja kinesioloogiale keskenduv Inna Sulg ning vokaalpedagoog, häälekasutuse õpetaja Sirje Medell.

Elame ajas, kus igaüks, sh tantsuõpetaja, peab ise leidma oma tõe, endale sobiva „meetodi“. Raamatus olevad tekstid illustreerivad seda väga hästi, toetades üksteist oma eripalgelisuses ning erinevas õpetamise ja õppimise nägemise viisis. Raamat annab võimaluse tunda end ära igas tekstis ning kui mitte ei paku uusi vaatenurki, siis tuletab meelde juba olemasolevat või unustusse vajunut.

Raamatu koostaja on Anu Sööt ja selle on välja andnud Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liit. Raamatu väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital ja Viljandi Linnavalitsus.

Raamatuesitlused:

Tartus reedel, 13. aprillil kl 14.30–15.30 – avatud tund Just Tantsukooli 1.–3. klassi õpilastega, õp Anne Tamm-Kivimets. Pärast tundi raamatuesitlus sealsamas Lille majas, Lille tn 9.

Paides laupäeval, 14. aprillil Koolitants 2018 Finaalkontserdil Paide Muusika- ja Teatrimajas.

Paides pühapäeval, 15. aprillil Koolitants 2018 Finaalkontserdil Paide Muusika- ja Teatrimajas.

Viljandis pühapäeval, 29. aprillil kl 17.15 TANTS(U)GALAL teatris Ugala, Tantsunädala raames.

Tallinnas kolmapäeval, 2. mail kl 16.00 ETA Tantsukooli 12. lennu lõpulavastuse eel, Eesti Tantsuagentuuris Hobujaama 12.

Võrus pühapäeval, 6. mail kl 16.30–17.00 Tantsukool Easylegs etenduse “Mustas Kastis, kastist väljas” eel, Võru Kultuurimajas Kannel.

Lisainfo ja raamatusoovi korral kirjuta: Anu Sööt, anu.soot@ut.ee.