Uudisnr 54

Jaan Ulsti uuslavastus viib publiku teispoolsetele tantsumaastikele

Kristjan Torop on 1994. aastal öelnud: “Tants ja muusika on inimesele teispoolne reaalsus: võib käituda ja olla hoopis teisiti, nii, nagu päris reaalsuses ehk ei sobigi. Teispoolsuses viibimine aitab pärast jälle argimaailmas edasi kesta. Aga üleminek ühest reaalsusest teise peab toimuma – ja juba eelmängu taktide ajal.”

Tavatute vastandustega osalusteatrilavastus “Kujutletud maastikud” kutsub rändama kehaliste kogemuste maastikel, kus metsade, järvede ja jõgede asemele asuvad tantsuliigutused, sammud ja muusika. Külaline saab õhtu esimeses pooles ise kogeda ja katsetada tantsuliigutusi, mida ta lavastuse teises pooles nägema hakkab, et neid seal ehk enda jaoks ka uuel moel ära tunda.

Lavastuses kohtuvad Eestis ja Põhjamaades erinevaid teid pidi arenenud harrastusrahvatantsu traditsioonid ja esteetikad, nagu need omal ajal unikaalsel ja isikupärasel viisil põimusid vanade mõtte- ja töökaaslaste Kristjan Toropi ja Jaan Sommeri loomingus. Kellegi moodi või isegi meele järele olles saab ikka jääda iseendaks ja oma rahva pärimusele truuks ning erinevatelt eeskujudelt õpitu omal eripärasel moel kasutusele võtta.

Jaan Ulsti lavastus “Kujutletud maastikud” esietendub 5. märtsil 2016 Kose Kultuurikeskuses. Lavastuses teevad kaasa kõik Leigarite tantsurühmad, laulurühm ja pillimehed. Lavastaja on Jaan Ulst, tantsudramaturg Sille Kapper, assistent Mall Paulus ning helikujunduse teeb Ekke Västrik.

Info