Uudis

Kaasaegse etenduskunsti maratonfestival: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia CPPM Manifestal

SeoHwon Ji lavastus "Ma uitan, sest ma uudistan"
Autor: Alan Proosa

 

13. mail algas piirangutele vaatamata tõenäoliselt kõige kauem vältav kaasaegse etenduskunsti festival CPPM Manifestal, mis põimib oskuslikult tantsu, teatri, heli, multimeedia ja loovuse. Esialgu küll distantsteatrielamust pakkuv maratonfestival on välja kasvanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kaasaegsete etenduskunstide magistriprogrammist. Oma töid festivalil esitlevad noored kunstnikud on esimene õppekava läbinud rahvusvaheline lend.

“Kahe aasta jooksul on tudengid end proovile pannud arvukates töötubades, loomingulistes projektides, akadeemiliste ülesannete täitmisel ja avalikel esinemistel. Külaliskunstnike ja -õppejõudude äärmuslik variatiivsus ning õpingute intensiivsus võimaldasid neil oma väljendusvahendeid mõtestada ja viimistleda. Festival on selle teekonna loogiline sihtpunkt: aeg ja ruum, kus vallandada oma isiklik kunstiline ind,” kirjeldab õppekava juht ja festivali peakorraldaja Jüri Nael.

Festivali avas 13. mail Tallinna linnaruumis aset leidnud Joonas Tageli interaktiivne näitus “Kunst, mida ma ei näidanud”, millest saab osa võtta QR-koodi lugemist toetava internetiühendusega nutitelefoni ja kõrvaklappide olemasolul vabalt valitud ajal 17. maini. Näitus viib osalejad jalutuskäigule Tallinna kesklinna, mille jooksul saab avada kümme lavastaja poolt aastate jooksul sahtlisse talletatud varem avaldamata heli või video kujul esitatud kunstiteost.

Etenduskunsti piire avardav festival toob 17. juunini publiku ette 14 uuslavastust. Kokku antakse viie nädala jooksul üle 200 etenduse. Kõiki projekte on võimalik vaadata otseülekannetena läbi voogedastusplatvormi eˉlektron.

Esialgu on pileteid võimalik osta vaid voogedastatavatele etendustele, piirangute leevendamisel avatakse piletimüük teatrisaalis toimuvatele etendustele. Festivali meeskond lähtub Eesti Vabariigi Valitsuse kehtestatud piirangutest avalike teatrietenduste korraldamisel.

Festivali korraldab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia. Festivali toetab Eesti Kultuurkapital.

Partnerid: Kanuti Gildi SAAL, Sõltumatu Tantsu Lava, Uue Loomingu Maja, eˉlektron, Eesti Tantsuagentuur, Eesti Kunstiakadeemia.

Tutvu programmiga
Tutvu voogedastuse programmiga
Jälgi Facebookis