Uudis

Kandideeri tantsukonverentsile LUUK!

jaanuar, 2025

Kandideeri tantsukonverentsile LUUK!

LUUK on tantsukonverents, mis toimub esimest korda ja keskendub kehalistele praktikatele ja loovuurimusele. Lähtume seisukohast, et kõik loovad tegevused kätkevad eneses erinevat tüüpi oskusi ja teadmisi, samal ajal ka laiendades ja luues uusi tegemis- ja mõtlemisviise. Konverentsil seame eesmärgiks pakkuda dialoogiplatvormi nii (tantsu)kunstnikele, liikumispraktikutele, õpetajatele, (loov)uurijatele kui kultuuritöötajatele, et jagada ning ristata oma praktikaid ja teadmisi seoses kehalisuse, liikumise ja tantsuga.

Esimene LUUK toimub 13.–14.06.2025 Vaskjala Loomeresidentuuris Tallinna lähistel.

Tutvu konverentsiga kodulehel www.tantsuluuk.eu.

Kuni 31. jaanuarini saab esitada ettepanekuid ettekannete tegemiseks.

Seekordsele konverentsile ei sea me ühtset teemaraamistikku, vaid küsime: “Mis on praegu toimumas?” Kahepäevase programmi lõpuks soovime jõuda kaardistuseni sellest, mis on praegu toimumas meie jagatud ja kattuvatel kehalisuse, liikumise ja tantsuväljadel.

Me alustame mõistest “vool”.

Vool paneb meid mõtlema elektriimpulssidele, mis rändavad mööda närve ja elektrikaableid. Selles on teatud kiirus ja põlevus. Samas tulevad mõttesse vesi ja voolused veekogudes – nii inimeste kui rohkem-kui-inimeste kehade sees – ning õhuvood, mis ringlevad atmosfäärist kehasse. Vool on (jõuline) liikumine, mis läbistab ruumi. Mis on praeguse aja-keha-tantsu põhivoolud? Mis on liikumises? Mis on jäänud kõrvale… voolust välja? Selleks, et miski saaks voolata, on vaja sängi, mis toetab. 

Samuti on ka ajal oma vool ja kulg. Kuidas suhestub sinu looming sellega, mis toimub praegu sinu isiklikes, kohalikes ja/või globaalsetes mõjuvoogudes? Vaadata võib ka tagasi – võib-olla on miski mineviku voogudest aktuaalne tänasel päeval? Või ehk on sul ettepanek selle osas, kuidas võiksime tulevikus voolata?

KANDIDEERI OMA ETTEKANDEGA SIIN

Milline LUUK välja näeb? Esitlusformaadid ja ajaraamid.

LUUK-i eesmärk on säilitada seos praktikatega, mille kaudu loominguline töö ja loovuurimus toimub. Palume esinejatel mõelda hoolikalt, kuidas oma uurimistööd esitleda, leides tasakaalu praktikapõhisuse ja kontekstuaalse raamistiku vahel (sotsiaalpoliitiline, kultuuriline, teoreetiline jne).

Pakume kolme ajaraami, mis toetavad erinevaid esitlusformaate:

  • 30 minutit – esitlus, mis sisaldab teksti, heli, visuaale (sh 10 minutit arutelu),
  • 45 minutit – esitlus, mis hõlmab tegevuse / kogemuse / eksperimendi juhendamist (sh 15 minutit arutelu),
  • 90 minutit – esitlus, mis võib olla töötuba / eksperiment / multimodaalne jagamine / loeng-performance jne (sh 15 minutit arutelu).

Esinejad saavad tasu, mis on vastavuses esitluse pikkusega.

Lisavõimalus → KANDIDEERI VASKJALA LOOMERESIDENTUURI 2.–29. juunil 2025. a.

Kes seisab… ja tantsib LUUK-i taga?

Eesti tantsukunstnikud Eva Orupõld, Karolin Poska, Laura Kvelstein, Triin Kauber ja Joanna Kalm. Nad on ühel või teisel moel seotud ka TantsuRUUM-iga.

TantsuRUUM on kunstnike juhitud kollektiivne keha/ruum, mis korraldab erinevaid tegevusi kaasaegse tantsu ja sellega seotud kehastatud praktikate vallas. See on koht, kus olla kontaktis teiste tantsuarmastajatega. TantsuRUUM pakub ruumi ja võimalusi professionaalseks tantsutööks ning uurimistegevusteks, et toetada tantsukunsti ja -kunstnike jätkuvat arengut ja kestlikkust ning pakkuda liikumisrõõmu igale kehale. TantsuRUUM on 7-aastane, tegutseb koostöös Eesti Tantsuagentuuriga ja seda toetab Eesti Kultuurkapital.