Uudis

KANTS – Rakvere Kaasaegse Tantsu Festival

KANTS – Rakvere Kaasaegse Tantsu Festival

Eesti Tantsuagentuur koostöös Rakvere Kultuurikeskusega korraldab sel aastal esimest Rakvere Kaasaegse Tantsu Festivali KANTS.

KANTS jõuab Rakverre 15.–17. märtsini ning selle raames tuleb näitamisele kolm eriilmelist lavastust: “Muutus”, “Soledad” ja “Rhythmus”. Lisaks lavastustele kaasatakse programmi ka kohalikud tantsuinimesed.

“Eestis luuakse aastas erinevaid ja väga kvaliteetseid tantsulavastusi ning suur rõõm on neist kolm suurepärast etendust ühekorraga Rakverre tuua,” ütleb Eesti Tantsuagentuuri juhataja Raido Bergstein. “Publikut liigutavat ja puudutavat tantsu jagub kolme järjestikusesse päeva ning sellest tantsumenüüst tasub kindlasti osa saada.”

Igor Lideri lavastus ,,Muutus” kutsub vaataja põnevasse tänavatantsumaailma. Juba lapsepõlvest saadik hip-hopi kultuurile pühendunud neli meestantsijat toovad lavale oma aastatepikkuse kogemuse. Nende kohtumisel teatri ja kaasaegse tantsuga sünnibki uus ja erakordne muutus. Mitmetasandiline, kaasaegne ja kõnetav. Lava jagavad Igor Lider, Kalver Kaseorg, Edgar Budza ja Ukrainast pärit tantsija Valerii Zaichenko.

Ingrid Mugu tantsulavastuses ,,Soledad’’ kohtuvad flamenkokultuur ja kaasagne tants. Laval on muusikud Hispaaniast, Kanadast ja Eestist ning koos eesti flamenkotantsijaga liigutakse läbi üksilduse erinevate etappide ja meeleolude.

Allar Valge ja Veronika Smolina stepptantsu- ja rütmikalavastus “Rhythmus” toob lavale lõike legendaarsete stepptantsijate saja aasta tagustest etteastetest. Olles ühtlasi ka uute tuulte otsinguil, näeme steppi lavastuses liikuva ja hoogsa tantsuna, aga kuuleme ka muusikastiilina.

Vaatleme seda kõike läbi kahe ärevushäire ning aktiivsus- ja tähelepanuhäire (ATH) all kannatava tegelase. Kuidas õnnestub neil muusika ja tantsu abil oma häireid vaos hoida ja üksteist raskustest üle aidata?

Lisainfo: https://tantsuagentuur.ee/2024/02/muutus/

Lisainfo, festivalipass ja piletid