Uudis

Kanuti Gildi SAALi 2015/16 hooaja noore kunstniku-residendi Raho Aadla viimane residentuuriperioodi showing

20. juunil võtab Raho Aadla oma performance´is vaatluse alla mõningad inimliku olemise ja inimeseks olemise praktikad tinglikult soovabas füüsises.

“Seisan peegli ees, jalas vaid kontskingad. Mu kube ei sobitu avanevasse vaatepilti. Üks on üleliigne. Tuleb valida, kas kontsad või kube. Peidan viimase jalge vahele, kuna kontsadest ei taha hetkel kohe üldse loobuda. Nüüd on märksa nägusam. Ühtäkki hakkan muretsema, et äkki olen sotsiaalne probleem – ühiskonna alustalade õõnestaja. Rahunen. Senikaua on vast kõik korras, kuni oma taras püsin ja avalikku ruumi midagi propageerima ei kipu. Nojah, kohvikusse minnes peaks siiski tennised jalga panema. Vist? Ei tea, mida küll siis elust arvaksin, kui mul ei olekski sugu. Kas ma üldse midagi mõtleksin või oleksin lihtsalt seitsekümmend kilo liigutavat lihakeha.“

Lavastus, esitus: Raho Aadla
Valguskujundus ja tehniline tugi: Revo Koplus
Kaasproduktsioon: Kanuti Gildi SAAL
Keel ei ole takistuseks
Kestus: 45 min

Raho Aadla on kehauurija ja kehaga katsetaja. Tema olemise paradoks seisneb otsustusvõimetuses vastata küsimusele, kas ta oleks valmis loobuma oma füüsilisest kogemisest kõige teadmise huvides. Raho Aadla on Kanuti Gildi SAALi 15. hooaja üks noortest kunstnikest-residentidest.