Uudis

Kanuti Gildi SAALi omaalgatuslikud etenduskunstide auhinnad anti välja TANTS(U)GALA raames Viljandis

juuni, 2024

Kanuti Gildi SAALi omaalgatuslikud etenduskunstide auhinnad anti välja TANTS(U)GALA raames Viljandis
Foto autor: Renee Altrov

 

Rahvusvahelisel tantsupäeval, 29. aprillil tegi Kanuti Gildi SAAL koos huvilistega väljasõidu TANTS(U)GALAle, kus esitleti TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti diplomandide lavastusi ja mis lõpetas 13. korda toimunud Viljandi Tantsunädala.

  • Patrick R. Vesi auhinna sai Iggy Lond Malmborg ennastsalgava tegevuse eest 2017. aastal etenduskunstide väljal.
  • Henri Hüti nimelise muusikalise kujunduse eripreemia sai Jakob Juhkam subkultuurse terviku loomise eest lavastuses “The Dreamers”.
  • Oliver Kulpsoo nimelise auhinna sai Raho Aadla.
  • Sandra Jõgeva algatatud ja žürii hääletuse tulemusel pälvis esmakordse Kallutatud Jõu Preemia Kultuuriministeeriumi kunstinõunik Maria-Kristiina Soomre. Tema väljend “kunstipoliitika korrastamine” on saanud ägedaid vastulauseid ja proteste nii arvamusartiklites, publitseeritud vestlusringides kui sotsiaalmeedia postitustes ja diskussioonides, eravestlustest rääkimata. Soomre otsustele on ette heidetud kunstirahade koondumist kitsa ringkonna kätte, ebademokraatlikkust kunstirahade jagamisel ja kunstielu võtmist äärmiselt Tallinna-keskselt. Eriti teravat kriitikat on pälvinud tema otsus kaotada ära seni kõigile avatud Kultuuriministeeriumi galeriitaotluste voor 2016. a lõpus.
  • Esimese Ojasoo ja Semperi nimelise Pereväärtuste Preemia pälvis eraeluline paar, kes on andnud oma parima, muutmaks riiklikku institutsiooni seda kahekesi juhtides millegi perefirma sarnaseks. Selle laureaadid on Tallinna Kunstihoone juhataja Taaniel Raudsepp ja sama asutuse kuraator Anneli Porri. Võitjapaari puhul võib esile tõsta oma elukaaslase töölevõtmist vastutavale ametikohale ilma konkursita. Lisaks on märgata nende ametiajal Tallinna Kunstihoone tööpõhimõtete senisest läbipaistmatumateks muutmist, avaliku ja korralise näituseprojektide konkursi kaotamist, Kunstihoone nõukogu arvulist vähendamist. Viimasel ajal on paksu verd tekitanud Kunstihoone soov saada osa nende näitustel eksponeeritud kunstiteoste hilisemast müügisummast.

Lisainfo:
Eneli Järs
eneli@saal.ee / +372 506 9655
Kanuti Gildi SAAL / www.saal.ee