Uudis

Kevad kutsub Viljandisse

juuni, 2024

Kevad kutsub Viljandisse

Juba 18. korda Viljandis toimuv Tantsunädal kutsub vanu ja uusi sõpru 23.–29. aprillini Viljandisse. Tantsunädal on sellelgi aastal kirju, mitmeplaaniline ning loodetavasti pakub tantsu kogemise võimalust erinevate huvidega publikule. Tantsunädala kõik sündmused on tasuta, eelregistreerida tuleb vaid töötubadesse.

Mis siis täpsemalt toimub? Nagu Tantsunädalale tavaks, on hommikune töötubade vöönd, õhtune etenduste vöönd ning nende vahealale jääb kõikvõimalike muude aktsioonide vöönd.

Neljal korral saab päeva alustada Läti kultuuriakadeemia jazz-tantsu õppejõu Olga Spridzāne töötubades. Viie päeva ennelõunal saab osaleda erinevate inimeste ja teemade töötubades, mida viivad läbi Sveta Grigorjeva, Helina Karvak, Indrek Kornel, Andrea Diaz, Stella Kruusamägi, Nefeli Gioti jt.

Õhtuses etenduste vööndis saab näha nii proffide töid, näiteks Sveta Grigorjeva, Andrea Diazi, Stella Kruusamägi, Nefeli Gioti ja PREMIERE’23 lavastusi kui ka alles eriala lõpetajate töid. Oma koreograafi lavastusi etendavad kõik selleaastased TÜ Viljandi kultuuriakadeemia tantsukunsti eriala lõpetajad ning koosloomelavastust näitavad lavastaja eriala lõpetajad. Näha saab ka etenduskunstide õppekava nooremate kursuste tudengite töid. Külas on TLÜ BFMi koreograafiatudengid oma lavastuse ja töötubadega.

Täiesti ainulaadsete sündmustena produtseerivad tudengid ja vilistlased eksperimentaalsete väikevormide platvormi „New Viljandi“, podcast’i, jämmi, Tantsu KuuKirja avalikku toimetuspäeva, performance’it, showing’ut jne.

Päeva lõpus saab muljeid jagada raamatubaaris Romaan, kus erinevatel õhtutel toimub nii Tantsunädala klubi, Nintendo WII tantsumängu väljakutse, muusikaviktoriin kui tantsuõhtu.

Tantsunädala kavas on veel varane hommikumatk Viljandi lähistel metsas, omakultuuriakadeemia Viljandi Pärimusmuusika Aidas ja gongilõdvestus joogasaalis. Samal nädalal toimub ka Tantsukunsti kõrghariduse eelõppe kursus, kuhu ootame etenduskunstide õppekavale sisseastumise huvilisi.

Nädala viimasel päeval, 29. aprillil, rahvusvahelisel tantsupäeval ootame kõiki tantsupäeva hommikusöögile ning sellele järgnevale vestlusringile vilistlastega, kus arutleme Viljandi tantsu kõrgharidusõppest saadud ja saamata teadmiste, oskuste ja kogemuste üle, tuues selle laiemasse tantsu õpetamise ning õppimise konteksti. Arvamust avaldama on kutsutud vilistlased Jelena Kissin, Karoline Suhhov, Stella Kruusamägi, Egely Sarv ja Kristiina Vilipõld, vestlust modereerib Ruslan Stepanov.

Programmi kokkupanijad ning Tantsunädala korraldajad Anu Sööt ja Johhanna Anett Toomel soovitavad järgmist: “Edasijõudnud Tantsunädala külastajale läbida kõik sel nädalal pakutavad töötoad ja tantsida end hingetuks. Algajale soovitan külastada kõiki lavastusi. Ja Tantsunädala tšempionile külastada kõiki sündmusi ja võtta siis töölt kolm päeva puhkust, et kogu sellest tantsumaagiast taastuda. Kindlasti tasub vaatama tulla “New Viljandi” platvormi, mis on sahtlisse loodud lühivormide paradiis. Eelmisel aastal oli see väga humoorikas ja värske ning meeldiv vaheldus pikematele lavastustele.” (Johhanna) “Võtta nädal vabaks, lõdvestuda, tulla Viljandisse, nautida väikelinna rõõme ja seda, et kõik on käe-jala ulatuses ning lubada endale tantsu üledoosi.” (Anu)

Täpsemat kava näed siit: http://tantsunadal.ee/et.

Jooksvate uudistega saad kursis olla siin: https://www.facebook.com/tantsunadal.

Tantsunädalat korraldavad MTÜ OMA Stuudio ja TÜ Viljandi kultuuriakadeemia. Tantsunädalat toetavad Eesti Kultuurkapital, Viljandi linn, Eesti Rahvakultuuri Keskus ja Viljandimaa Omavalitsuste Liit.