Uudis

Kevadine Viljandi ja Tantsunädal kutsuvad!

Kevadine Viljandi ja Tantsunädal kutsuvad!

Kevadine Viljandi ja Tantsunädal kutsuvad 25.–29. aprillini Viljandisse. Tähelepanelik tantsuvaatleja ehk märkab, et Tantsunädal on sel aastal 5-päevane varasema 7-päevase asemel. Asi ei ole ideede puuduses, vaid energia säästmises. Oleme järjest enam tajunud, et ka kõige pühendunum publik ei jaksa kogu seda pakutavat vastu võtta. Ja nii otsustasime sel aastal proovida 5-päevast formaati. Kuigi ei saa öelda, et sündmusi väga palju vähem oleks. Tantsunädala päevad on tihedalt hommikust õhtuni head-paremat tantsukraami täis – nii võid julgelt endale selleks perioodiks Viljandisse puhkuse planeerida.

Kuna oleme sel aastal ka Tartu 2024 põhiprogrammi osa alateemaga “Ökoloogiline jalajälg etendus- ja tantsukunstis”, siis üks osa programmist käsitleb seda teemat. Näiteks Iiris Viirpalu loeng-seminar “Keha kui ökoloogiline materjal ja ressurss”, Kati Kivitari loeng-seminar “Väikese ökoloogilise jalajälje printsiipidest ja võimalustest lavastusprotsessides” ja Ita Puuseppa loeng-seminar “Motivatsioonist ja seda toetava keskkonna loomisest”. Peale nende toimuvad Helena Ehrenbushi töötuba “Ökorütmia: ekskursioon jätkusuutlikusse liikumisse ja energiateadlikusse mõtlemisse”, Sofia Filippou residentuuri showing “practices of loving (through) the apocalypse” ning Jaak Tombergi loeng omakultuuriakadeemias “Nüüdistants ja –performance ning keha impersonaalne olevik”.

Lisaks näeme Tantsunädala õhtuses vööndis igal päeval mitut lavastust. Oma töid tulevad näitama nii professionaalsed tegijad, näiteks Ruslan Stepanov, Sigrid Savi, Liisbeth Horn, Külli Roosna ja Kenneth Flak, kui ka väljale alles sisenevad Sõltumatu Tantsu Lava PREMIERE’i sarja selleaastased tantsukunstnikud Elle Viies ja Marta Jamsja. Tavapäraselt näeb etendumas TÜ Viljandi kultuuriakadeemiat lõpetavate noorte tantsukunstnike töid. Programmis on veel täiendusõppe kursused, töötoad, tudengilavastused, näitus-installatsioon, showing’ud, üks-ühele vaikivad jalutuskäigud, Tantsupäeva kellaviietee, Silent tantsuklubi, Tantsunädala igaõhtune klubi, Nintendo WII Just Dance väljakutse ning teatrikriitikute Hedi-Liis Toome, Madis Kolgi, Valle-Sten Maiste, Meelis Oidsalu, Kaja Kanni osalusel “Teatrivahi” avalik salvestus.

Kõik Tantsunädala sündmused on tasuta, nii et ära jäta võimalust kasutamata! Tantsunädalat toetavad Eesti Kultuurkapital, Tartu 2024, Viljandi linn ja Viljandimaa Omavalitsuste Liit.

Täpsemat kava näed siit.

Jooksvate uudistega saad kursis olla siin.

Tantsunädala korraldustiimi kuuluvad Anu Sööt, Johhanna Anett Toomel ja Lisanna Lajal.