Uudis

Konverents “enne ja pärast Koma” 7. märtsil

juuni, 2024

Konverents “enne ja pärast Koma” 7. märtsil

Praegusel ajal, kus maailm on turbulentsis, on ka etenduskunstide maastikul toimunud pöördumatud muutused. Selles raamistikus otsustas TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide õppekava meeskond korraldada konverentsi “enne ja pärast Koma”, mille fookuses on küsimus “kuidas edasi?”.

Konverentsi fookuses on küsimused, milline positsioon on etenduskunstidel tänases maailmas ja millist positsiooni võiks see tahta endale haarata. Kui möödunud ja käesoleval hooajal on toimunud ja toimumas mitmeid teatriteemalisi konverentse, siis kevadine Kalju Komissarovi 75. sünniaastapäevale pühendatud konverents tegeleb just ettepanekutega, kuidas edasi liikuda.

Konverentsil esinevad ettekannetega Paul-Eerik Rummo, Peeter Jalakas, Peeter Laurits, Eha Komissarov, Eve Komissarov ja Taavet Jansen. Samuti leiab aset kaks vestlusringi, kumbki keskendunud konverentsi peateemale “kuidas edasi?”. Vestlusringides osalevad Kai Valtna, Oksana Tralla, Karl Saks, Jüri Nael, Annika Üprus, Liisbeth Horn, Jim Ashilevi, Kadri Noormets, Mihkel Kuusk, Emer Värk ja Liisa Saaremäel.

Konverentsi kava ja enam infot