Uudis

Koolitants 2018 on alanud ja ootame tantsijaid taas Koolitantsu lavadele!

Koolitants ühineb Eesti 100 sünnipäevapeoga ning sellest tulenevalt on festivali teemaks “Kingitused Eestile”. Kõigil meil on Eestiga seoses omad tunded ja lood, mida jutustada. Kutsume Sind neid lugusid koos oma tantsijatega läbi mõtlema ning jagama oma tantsudes publikuga.

Tantsufestivalil toimub sel aastal 14 maakondlikku tantsupäeva. Teiste seas on Koolitantsul suur-suur rõõm üle enam kui kümne aasta olla tantsupäevaga tagasi Kuressaares. Finaalkontserdid koos üllatustega toimuvad taaskord Eestimaa südames Paides aprilli keskel.

Täienenud on tantsužanrite rivi. Lisaks tuttavatele eesti, laste-, show-, tänava-, kooli- ja vabatantsu žanritele on uute tantsužanritena festivalil esindatud rahvaste tantsud ja kaasaegne jazz, mis tõstavad osalevate žanrite arvu kaheksani.

Erilist tähelepanu pöörab Koolitants sünnipäeva-aastal tantsude helikujundusele. Eesti, laste-, kooli- ja vabatantsu žanrites on sel aastal kohustuslik kasutada eesti heliloojate loomingut ning show-, tänava-, kaasaegse jazz´i ja rahvaste tantsude žanrites on see soovituslik. Eesti autorid on loonud väga palju imelist muusikat, mis sobib tantsude seadmiseks nii lastele kui ka noortele, rikkalikust muusikalisest kullavaramust kuni kaasajani välja.

Tantsude registreerimine festivalile algas 4. detsembril ja tantsude soodushinnaga  registreerimine kestab 8. jaanuarini 2018.

Neljandat kevadet järjest toimuvad ka konkursid, et leida andekaid noori tantsijaid üleriigilisse Koolitantsu Kompaniisse ja “Tantsuhulluse” telesaatesse. Neli suurepärast inspireerivat koreograafi viivad läbi Tallinnas ja Tartus toimuvad konkursid ning sügisel annavad neljas Eesti linnas etendusi pea 100 tantsijat kahe tantsulavastusega.

Tantsijate registreerimine Koolitantsu Kompanii konkursile algab 15. veebruaril 2018.

See pole veel kõik! Koolitants koos Eesti Rahvusringhäälinguga kutsub 2018. aastal Eesti Vabariigi sünnipäeva puhul tantsima kogu Eestit! Kampaania “Eesti tantsib” saab avalöögi juba 31. detsembril ning kestab terve aasta. Pane oma stuudio tantsijate, pere, naabrite, sõprade ja/või töökaaslastega tantsupunt kokku, vasta tantsuväljakutsele ja anna väljakutse järgmisele edasi! Paneme kogu Eesti tantsima nii, nagu see Koolitantsul kombeks on! Teeme seda südamega, olgu tantsužanr milline tahes.

Kogu täpsem teave.

Jälgi Koolitantsu sotsiaalmeedias: Facebook, Twitter, Instagram, Blogspot, Snapchat.

Tantsimiseni Koolitantsul!