Uudis

Koolitants liigutab!

Koolitants liigutab!

Festivaliaasta 2017 on tänaseks käima lükatud ning sel hooajal on fookuses rõõm liikumisest. Tänavuse festivali teema on „Tants liigutab!“. Tants liigutab nii füüsiliselt kui emotsionaalselt ning loob erinevaid võimalusi oma unistuste teostamisel. Tants võimaldab puudutada inimese hinge, ületada sildu lähedase ja kauge, oma ja võõra vahel. Tantsimine inspireerib ja innustab. Koolitantsu lavale astumine tekitab alati erilise tunde. Tants teeb elu huvitavaks!

Kokku toimuvad jaanuaris ja veebruaris kaksteist maakondlikku tantsupäeva, mis kulmineeruvad kahepäevase vägeva finaalkontserdiga aprilli alguses Eestimaa südames Paides.

Maakondlikud tantsupäevad saavad alguse 20. jaanuaril Harjumaa tantsupäevaga Viimsis ning kestavad veebruari lõpuni, kui astuvad lavale Tartu tantsijad. Sel aastal on toimunud Koolitantsu reglemendis mõningad täpsustused, millele korraldajad paluvad tähelepanu pöörata. Põhiolemuselt on aga kõik jäänud samaks: omavahel võtavad tantsud mõõtu endiselt seitsmes erinevas žanris. Osalevad tantsud saab registreerida soodushinnaga kuni 15. detsembrini.

Maakondlikke tantsupäevi rikastab sel aastal Koolitantsu Kompanii neljanda lennu lavastus Tallinna Balletikooli kaasaegse suuna valitud tantsijatega, koreograafiks on Ruslan Stepanov. Igal õhtul pärast etendust kuulutab žürii välja finaalkontserdile edasipääsejad. Samuti valitakse välja Jokkerid, kelle žürii saadab finaali poole teele pärast kõikide tantsupäevade toimumist märtsi alguses.

Koolitantsul on sel aastal palju häid sõpru. Festivali melu ja elu saab sel korral jälgida ETV2st, TV3st, TV6st ning MENU portaalist. Jooksvat infot saab festivali kodulehelt ning Koolitantsu sotsiaalmeediakanalitest Facebookist, Twitterist, Snapchatist, Blogspotist ja Instagramist.

Kallid tantsuõpetajad – tants liigutab!