Uudis

Koolitantsu peakorraldaja tervitus

Koolitantsu peakorraldaja tervitus
Raido Bergstein
Koolitantsu peakorraldaja


Head tantsuõpetajad, juhendajad ja koreograafid!

Juba loetud päevade pärast on algamas uus Koolitantsu festivaliaasta ja nagu varasematel aastatel, on ka algaval hooajal meie suurimaks sooviks esile tuua laste ja noorte tantsuharidust ning seada fookusesse erilisi kunstilisi hetki. Sel hooajal juba 29. korda toimuv Koolitants jõuab traditsiooniliselt oma tantsupäevade, kinoseansside ja etendustega lavadele ja teatrisaalidesse kõikjal üle Eesti ning esmakordselt oma ajaloos ka väljaspool.

Festivalihooaeg algab 30. septembril. Selleks kuupäevaks ootame sooviavaldusi Koolitantsu ja PÖFFi noortefilmide alafestivali Just Filmiga koostöös linastuva KOOLITANTS@Just programmi. Valitud filmid linastuvad Tallinna ja Tartu kinodes novembrikuus.

Jaanuaris toimuvad konkursid Koolitantsu Kompanii kolmeteistkümnendasse lendu. Tulemas on põnev koostöö Šotimaa rahvusliku noorte tantsukompaniiga, kus juba suveks valmivad ühistöös kolm lühilavastust, mis etenduvad nii Eestis kui ka Šotimaal. Proovide ja etendustega alustame kevad-talvel Tallinnas ning lõpetame suvel Glasgow’s ja Edinburgh’is.

Koolitants 2023 tantsupäevad jõuavad publikuni veebruarist maikuuni, taaskord kolmeetapilisena. Maakondlike tantsupäevade lavadele on oodatud kõik noored tantsuhuvilised nii tantsu- kui ka üldhariduskoolidest. Lisaks toimuvad ka vestlusringid juhendajatega. Seejärel toimuvatel piirkondlikel tantsupäevadel teevad osalevatest tantsudest valiku taaskord festivali kunstilised juhid ning Eesti Noorte Tantsu Ühingu noortežürii, otsustades ühtlasi ka, millistel tantsudel avaneb võimalus esineda 2023. aasta lõppkontserdil Ugala Teatris.

2022. aasta kevadel Rahvusooperis Estonia toimunud lõppkontserdid tõestasid, et ilusaid ja puudutavaid hetki sünnib meie tantsijate ja tantsuõpetajate koostöös palju, pakkudes ühtlasi nauditava elamuse pealtvaatajatele ning pingevaba etteaste tantsijatele. Seetõttu, sooviga seda täiuslikku kombinatsiooni hoida, ei jaga Koolitants ka tuleva aasta lõppkontserdil auhindu, vaid tunnustab kõiki lõppkontserdil lavale jõudvaid tantse väärt elamusega pikkadeks aastateks.

Tants muudab meie maailma paremaks!

Tants on kunst, mille kogemine tekitab alati mõtteid, mida tasub sõpradega jagada.

Nii nagu varasematelgi aastatel, toob Koolitants ka algaval hooajal kokku suure ja innustava sõpruskonna üle Eesti. See on kogukond, keda ühendab suurim rõõm tantsust. Rõõm, läbi mille jutustatud lood meid puudutavad, kaasa haaravad ning positiivse energiaga sütitavad.

Kohtume Koolitantsul!

Koolitantsu kalender