Igal aastal 23.–29. aprillini toimuv kaasaegset tantsukunsti esitlev nädal mahutab kavasse nii tantsust kirjutatamist ja kuulamist, tantsudele kaasaelamist kui tantsude kaasategemist. Juba 11. korda toimuva tantsunädala idee on olla igas vanuses nii kunstihuvilise kui tavakodaniku igapäevaseid tegevusi sisaldav propaganda, mis kulmineerub 29. aprillil rahvusvahelise tantsupäeva tähistamisega.
Tantsunädala eriline fookus on noortel. Soovime tutvustada kaasaegset ja professionaalset tantsukunsti, anda isiklikku osalemiskogemust ja suhestada noori kaasaegse etenduskunstiga. Nii toimuvad koolides kontakttantsu- ja loovtantsutunnid, kooliprogramm „Mõtlevad tantsijad“ ja kaasaegse tantsu etendused.
Tantsunädala õhtune programm on sisustatud tantsuetendustega, kus esitlusele tulevad näiteks TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia värsked koreograafia lõputööd, esinevad STL Premiere`16 debütandid, Tallinna Tantsuteatri Bachi Ikoonid, külalised Berliinist ja mujalt. Uue tegevusena 2016. aastal on residentuur koreograafile, kes sobitab oma väljundi Tantsunädala programmi. Samal ajal viibivad Viljandis tantsukriitikute võrgustiku Writing Movement liikmed, kes samuti suhestuvad nädala jooksul toimuva programmiga. Lisaks toimub täienduskoolitus, raamatuesitlus, eurütmia-etendus, filmiõhtu, tantsujooga, tantsufotonäitus, ööülikool ja veel üllatusi, mida saab näha, kogeda ja märgata Viljandi Tantsunädalal.
Kava, mis jooksvalt täieneb, on kättesaadav siit.