Uudisnr 45

Koregraafide debüütsari PREMIERE laiendab haaret

Sari PREMIERE on tutvustanud seitsme aasta jooksul uusi koreograafe läbi nende debüütlavastuste. Kaheksas aasta saab olema eelmistest rikkalikum luues võimalused kuni viiele koreograafile enda tutvustamiseks ning laienedes rahvusvahelise haardega programmiks.

Sarja raames pakutakse kõigile vastuvõetud koreograafidele kahenädalast residentuuri Sõltumatu Tantsu Laval ning nii enda kui oma loomingu tutvustamist laiemas meedias. Residentuuri põhjal valitakse välja kaks huvitavamat, kes saavad oma ideed edasi arendada ka väljaspool Eestit, et esietenduda veebruaris 2016 Sõltumatu Tantsu Laval.

PREMIERE 16 taotlusvoor on avatud 18. märtsini http://www.stl.ee/premiere lehel.

Varasemalt on PREMIERE tuule tiibadesse andnud teiste seas tänaseks tunnustatud tantsukunstnikele nagu Karl Saks, Svetlana Grigorjeva, Üüve-Lydia Toompere, Mari-Liis Eskusson, Jaan Ulst, jt. PREMIERE koreograafid ja lavastused on kaasa rääkinud ka teatriauhindande jagamisel. Karl Saksa PREMIERE-sarjas etendunud “Tšuud” nimetati 2010. aastal Eesti teatri aastaauhindade parimaks tantsulavastuseks. Svetlana Grigorjeva märgiti Eesti Sõltumatu Tantsu auhinna aasta tulijaks 2011. aastal PREMIERE raames etendunud „sõp rus est“ lavastusega.

PREMIERE järgmise kahe aasta mentorid on Külli Roosna ja Kenneth Flak, kelle eesmärgiks on oma pikaajalise residentuuri raames keskenduda Eesti tantsukunsti arendamisele läbi PREMIERE programmi ning toetada selge visiooniga professionaalseid tantsukunstnikke oma idee ja praktika arendamisel.

Sarja toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Folger ja Uuskasutuskeskus.