Uudis

KorFest2015 esitleb Tallinna Ülikooli koreograafiatudengite magistrilavastusi ja bakalaureuseõppe tööprotsesse

Traditsiooniline Tallinna Ülikooli koreograafiaosakonna tudengite festival KorFest toimub sellel aastal 22. aprillist-16. maini. Kuigi festival algab Helsingi Teatrikõrgkoolis ja lõppeb Tallinna Teletornis, on põhiline tööde esitlemise koht TLÜ teater Stella.

Festivali jooksul saab näha koreograaf-lavastajate Maria Uppini, Tatjana Romanova, Julia Koneva ja Üüve-Lydia Toompere magistrilavastusi, mida esitletakse nii Helsinki Teatrikõrgkooli teatrisaalis kui ka TLÜ teatris Stella ja Tallinna Teletornis. Samuti on Vaba Lava Teatrimajas võimalik näha New Yorgis Bessi preemiaga pärjatud koreograafi Jeremy Wade´i lavastust „Human Resources“ Helsingi Teatrikõrgkooli tantsukunsti magistritudengite esituses.

Lisaks kutsub KorFest tutvuma bakalaureuseõppe tudengite Kirti Tambre, Magdalena Donerstaki, Kairi Reinvee, Indrek Hirsniku, Liisa Laine, Egor Zadoya ja Sofia Ketova erinevatel teemadel läbiviidud lavastusprotsessidega.

KorFestil saab näha ka erilisi lavastuskompositsioone kutsutud koreograafidelt – argentiina tantsukultuurist inspireeritud Karmen Ongi lavastust “Vaade läbi suletud silmade” I kursuse tudengitega ja emotsionaalseid seisundeid uurivat Karl Saksa lavastust “Vastuvõtt” II kursuse tudengitega. Tööprotsesside eesmärgiks on anda noortele tantsijatele võimalus tutvuda erinevate koreograafide töömeetoditega praktilises loometöös ning tantsuloomingu protsessis osalemise ja/või lavastusterviku loomise kogemus.