Uudis

Kutse HAKA töötuppa

Haka on maooride tseremoniaalne tants, millest on saanud ragbi ikoon tänu Uus-Meremaa All Blacks meeskonnale. Haka töötuba toimub 28. aprillil kl 10.00–16.00 Sõltumatu Tantsu Laval.

Töötoas tutvustatakse maooride kultuuri ja mõttemaailma haka tantsurituaali kaudu. Kogeme, kuidas haka ehitab isiklikku jõudu/autentsust (mana), ühendab osalejaid ja tekitab grupitunnet (whanau) ning loob ühenduse ühiste eesmärkidega. Haka kaudu uurime meele, mõtte, tunde, keha, hoiaku, teo, hääle ja hingamise toimet iseendas ning ühistundes. Haka ei ole lihtne – tuleb panna kõrvale oma ego, olla haavatav ning autentne. Nii saab kogeda oma jõudu, süüdata oma sisemise sädeme ning lubada endal väljenduda. See omakorda tõstab enesekindlust ja võimet suhelda, teha koostööd ja juhtida.

Karl Burrows, kes viib 28. aprillil toimuvat töötuba läbi, on Haka Works asutaja, kes on õpetanud haka´t üle maailma viimased 15 aastat, lisaks on ta Londonis paikneva Manaia, Maori Performing Arts Company liige. Karli armastus haka vastu sai alguse vanade laulude ja haka õppimisest oma lapsepõlvekodus Taranakis Uus-Meremaal. Karl on töötanud advokaadina Uus-Meremaal ja Londonis.

Registreeru siin!

Töötuba sobib algajatele.

Kontakt: somaatikum@gmail.com

Haka töötoa juhendaja Karl Burrowsi video.

Sündmus Facebookis